معاون پژوهشی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری با بیان این که ما با تمام توان با یکدیگر گفت‌وگو و برای ساختن ایران نو رقابت کردیم و دست به انتخاب زدیم، تاکید کرد: همه به یکدیگر برای این موفقیت تبریک بگوییم.

به گزارش روز شنبه ایرنا، در بخشی از یادداشت محمد فاضلی با عنوان «همه به یکدیگر تبریک بگوییم» آمده است: انتخابات پایان یافت و صرف‌نظر از هر نتیجه‌ای که حاصل شود، ایرانیان نشان دادند که نسبت به سرنوشت ملی خود بی‌تفاوت نیستند. ما با تمام توان با یکدیگر گفت‌وگو کردیم و برای ساختن ایران نو رقابت نمودیم و دست به انتخاب زدیم.

وی افزود: مناظرات انتخاباتی و سخنرانی‌های نامزدها نشان داد ایران ما فهرست طولانی‌ای از مشکلات دارد که دولت بعدی باید برای حل آن‌ها گام‌های اساسی بردارد.

معاون پژوهشی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری اضافه کرد: حسن روحانی در بخش اول کتاب برنامه‌های خود برای دولت دوازدهم فهرستی از مسائل اساسی کشور ارائه کرده است. می‌توانیم آن فهرست را به دقت بخوانیم و با تمام توان در دستور کار قرار گرفتن و راهکارهای حل بنیادین این مسائل را از او و دولتش مطالبه کنیم.

فاضلی در یادداشت خود با بیان این که ما به انسجام ملی برای پیشبرد اهداف خود نیازمندیم، ادامه داد: مهم نیست چه کسی فردا رئیس‌جمهور می‌شود، مهم این است که در کنار هم فقط حل شدن مسائل را از او مطالبه کنیم.

وی تصریح کرد: به همه آن‌ها که از سر صداقت و نه فقط برای کسب قدرت، و با ایمان به درستی راهکارهای‌شان در این چند وقت، وارد گفت‌وگو و رقابت شدند، تبریک می‌گویم. هر پیروزی و شکستی برای ایران، از آن همه ماست، صرف‌نظر از این‌که قدرت در دست کیست.

معاون پژوهشی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری با یادآوری این که طرفداران نامزدها پیروز نقدهای وارد بر نامزدی خود را فراموش نکنند، تاکید کرد: برای رفع آن‌ها چاره بیندیشند و طرفداران نامزدهای شکست‌خورده نیز دست از نقدهای منصفانه و ارائه راهکارهای عاقلانه نکشند.

فاضلی در پایان یادآور شد: سنت صندوق رای در ایران، یک گام دیگر به سوی استحکام بیشتر برداشت. تاریخی که نگاه کنیم، این گام بزرگی است. همه به یکدیگر برای این موفقیت تبریک بگوییم.