وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی حماسه بیست و نهم اردیبهشت را تبریک گفت.

به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، متن پیام سیدرضا صالحی امیری به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضور مصمم و آگاهانه آحاد ملت بزرگ ایران در انتخابات روز بیست و نهم اردیبهشت، خالق حماسه‌ای دیگر و  صحنه ماندگار عزم و اراده مردم عزیز کشورمان برای ساختن فردایی بهتر و ایرانی آزاد و آباد شد.

مردم فرهیخته و سرافراز ایران اسلامی، بار دیگر حماسه‌ای بزرگ‌تر را تکرار کردند و با رأی آینده‌ساز خویش، نویدبخش دورانی تازه و سرشار از معنویت، فضیلت و پیشرفت شدند. بی تردید این لحظات غرورآفرین و پرافتخار در خاطره تاریخی ایران سربلند به نام زنان و مردان حاضر در صحنه انتخابات ثبت خواهد شد.

در روزگاری که پیرامون این سرزمین را خشونت و افراطی‌گری احاطه کرده و عوام‌فریبی و پوپولیسم از مهد مدرنیته سربرآورده است، مردم عزیز کشورمان با انتخاب عقلانیت و اعتدال، فهم و هوشمندی خود را به درستی نشان دادند و ثابت کردند که اسیر امواج زودگذر وعده‌ها و صحنه‌سازی‌ها نمی‌شوند.

آفرینش این شکوه تاریخی و درخشش فرهنگی، بی حضور اصحاب اندیشه، فرهنگ، هنر و رسانه و نقش‌آفرینی فعال و مسئولانه ایشان میسر نمی‌شد. عزیزانی که در دوران پرالتهاب و پرفراز و نشیب، بیش از دیگران رنج می‌برند و آزرده‌خاطر می‌شوند، اما آزادانه از جان و دل مایه گذاشته و در کج مداری های روزگار، در مسیر روشنگری و جلب مشارکت مردم در رقم زدن آینده ای بهتر قدم های استوار برمی دارند. اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه در صف مقدم رساندن پیام دردمندی و دلسوزی برای آینده فرهنگی کشور قرار دارند و بدون لکنت زبان ابراز نظر و رای کرده و از بیم ها و امیدها می گویند، می نویسند و صدای رسای مردم زمانه خویش هستند. با مردم نوای آزادی، استقلال، خردورزی و کرامت انسان می سرایند و نه تنها با غم و شادی آن ها شریک هستند، بلکه با افتخارآفرینی در عرصه های جهانی و خلق غنی ترین و معنوی ترین آثار، بر جسم مردمان، روح فرهنگ می دمند.

ضمن تبریک پیروزی ملت ایران در این آزمون سرنوشت ساز به مقام معظم رهبری، رییس جمهور محترم و عموم هموطنان، وظیفه خود می دانم که از آحاد جامعه فرهنگی کشور، اعم  از ناشران و نویسندگان، اهالی سینما و تئاتر، اصحاب موسیقی، هنرهای تجسمی، جامعه بزرگ قرآنی، خانواده بزرگ رسانه و مطبوعات و همه فعالان فرهنگی که مسئولانه به عرصه آمدند و در هدایت و همراهی افکار عمومی از هیچ تلاشی فروگذار نکردند، صمیمانه قدردانی کنم.

اینک وظیفه ماست تا در مقابل این حضور مشفقانه و طرح مطالبات واقعی جامعه بویژه خواسته های اصحاب فرهنگ، خود را پاسخگو بدانیم و دِین خود را به این قشر فهیم و دلیر ادا کنیم.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشارکت متعهدانه و حضور آینده ساز جامعه فرهنگ و هنر را از ژرفای دل سپاس می گوید و خود را وامدار همت بلند و کوشش توان فرسای آنان می داند و می کوشد  نیازها و مطالبات کنونی جامعه فرهنگ و هنر را در فضای نوین فرهنگی کشور با مشورت و گفت‌وگو با خود آنها پیگیری کند. چرا که ایران فرهنگی، با دستان پرمهر و گام های استوار اصحاب فرهنگ و هنر ساخته خواهد شد.

به امید فردایی بهتر و ایرانی سرافراز، آباد و پیشرفته.