رئیس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در فارس خبر از برگزاری جشن بزرگ پیروزی در روز دوم خرداد داد و گفت: جشن بزرگ پیروزی حامیان دکتر روحانی فردا شب ساعت 20 در ورزشگاه حافظیه برگزار می شود.

به گزارش سحر، عبدالحمید معافیان اظهار داشت: این مراسم با حضور گروه های مختلف مردم، سیاسیون، هنرمندان و ... از سراسر استان فارس برگزار خواهد شد و افراد هنرمند و شاخصی همچون علی زند وکیلی، حامد همایون و ... و همچنین یکی از گروه های موسیقی از بوشهر در آن شبی به یادماندنی را برای مردم رقم خواهند زد. وی با دعوت از عموم مردم برای شرکت در این جشن گفت: حضور در این جشن برای عموم آزاد است و هیچ کارت ویژه و یا دعوت نامه ای برای این حضور صادر نشده است.

معافیان تاکید کرد: گرچه این جشن به نام جشن حامیان دکتر روحانی است اما از همه افراد چه آن هایی که به دکتر روحانی رای دادند و چه آن هایی که رای نداده اند برای این حضور دعوت می کنم چرا که این پیروزی ثمره حضور تمامی آحاد مردم از هر حزب و گروهی می باشد.

معافیان با تاکید بر این که این جشن فاقد سخنرانی های مرسوم است و شامل برنامه های شاد و مفرح فرهنگی، هنری خواهد بود افزود: در ورزشگاه حافظیه به دلیل استفاده از سکوها و زمین چمن، فضا برای حضور حداقل 20 هزار نفر مهیا است.

وی با تقدیر از تمامی افرادی که در سطح فارس در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند، ادامه داد: حضور پر شور مردم در انتخابات حرکت بسیار تحسین برانگیزی بود و اعتراف می کنم برنده این انتخابات مردم بودند که ساعت ها در صفوف طولانی ایستادند تا به دین خود در قبال جمهوری اسلامی عمل کنند.

رئیس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در فارس ادامه داد: در این راستا بر خود لازم می دانم از مردم به دلیل معطلی در صفوف پوزش بطلم که نتوانستیم وضعیتی را فراهم کنیم که آن ها در کمترین زمان بتوانند در انتخابات شرکت کرده و رای خود را به صندوق بیندازند.

photo_2017-05-22_15-53-09

وی همچنین با پوزش از افرادی که با وجود حضور در حوزه های انتخابیه، موفق به شرکت در فرآیند رای گیری نشدند افزود: در این خصوص از وزارت کشور و مسئولین برگزاری انتخابات در فارس گلایه دارم، انتظار می رفت آنها تمهیداتی بیندیشند که تمامی مردم بتوانند در رای گیری شرکت کنند. معافیان تصریح کرد: از اوایل زمان رای گیری، استقبال بسیار بالای مردم پیش بینی می شد و مشخص بود که با وضعیت کند رای گیری قادر نخواهیم بود تا ساعت 12 شب آرای همه افراد را اخذ کنیم.

وی با اشاره به این که در هر حوزه صدها نفر موفق به شرکت در روند رای گیری نشدند گفت: چنان چه مسئولین تمهیداتی در این زمینه اندیشیده بودند حداقل 300 هزار نفر به تعداد رای دهندگان فارس اضافه می شد.

رئیس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در فارس با اشاره به رای قاطع مردم استان به ادامه راه دولت تدبیر و امید اظهار داشت: میزان آرای دکتر روحانی از آرای صحیح ماخوذه در فارس 62 درصد بود که 5 درصد بالاتر از میانگین کشوری است البته این نرخ در شیراز بالاتر است و 73 درصد آرای صحیح ماخوذه در شیراز به دکتر روحانی بود که نشان از اقبال عمومی مردم به ادامه مسیر دولت تدبیر و امید می باشد.

وی تاکید کرد: شیراز در بین کلان شهرهای کشور از لحاظ درصد آرای دکتر روحانی درصدر قرار دارد.

معافیان در پاسخ به سوالی مبنی بر آنکه آیا مسئولین ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در فارس در طول 4 سال پیش روی فعالیت دولت دوازدهم دخالتی در عزل و نصب ها خواهد کرد یا خیر؟ بیان داشت: دخالت در عزل و نصب های صورت گرفته در سطح استان از وظایف ذاتی ستاد انتخاباتی دکتر روحانی نیست و ما چنین اختیاری را برای خود متصور نیستیم.

وی تاکید کرد: شاید در مواقعی که از ما نظر بخواهند، نظر مشورتی خود را اعلام کنیم اما بر پذیرفتن نظر خود توسط هیات دولت و مقامات ارشد دولتی هیچ اصراری نخواهیم داشت.

معافیان گفت: ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در فارس بعد از برگزاری جشن پیروزی به کار خود پایان خواهد داد چرا که برای این ستادها کار تشکیلاتی قائل نخواهیم بود اما همچنان در قالب حزب اصلاح طلبان به فعالیت قانونی خود ادامه خواهیم داد و امیدوارم این حزب قدرتمند در عرصه سیاسی و اجتماعی حضور داشته باشد.

منبع: خبر جنوب