سخنگوی دولت تاکید کرد: برنامه دفاعی موشکی ایران جزو سیاست های غیر قابل تغییر جمهوری اسلامی ایران است و در برنامه ششم و بودجه 96 به صورت مصرح بر تقویت بنیه دفاعی تاکید شده است.

به گزارش سحر، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره برنامه دفاعی موشکی ایران گفت: منافع ملی در گرو امنیت ملی ما است، سیاست دفاعی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر بازدارندگی است، بنابراین هر چقدر بنیه دفاعی ما قوی تر باشد،امنیت داخلی و امنیت منطقه محفوظ تر خواهد بود.

وی تصریح کرد: طبیعی است که برنامه دفاعی موشکی جزو سیاست های غیرقابل تغییر جمهوری اسلامی باشد، خوشبختانه در برنامه ششم و هم در بودجه سال 96 به صورت مصرح تقویت بنیه دفاعی دیده شده است.

نوبخت در پاسخ به سوالی درباره برجام موشکی گفت: اگر منظور از برجام موشکی این است که از سیاست های گفته شده عقب بنشینیم، خیر چنین برنامه ای وجود ندارد، اما اگر منظور این است که جهان را یعنی برخی قدرت های جهان را متقاعد کنیم چنین چیزی وجود دارد.

وی گفت: برخی قدرت های جهان تلاش دارند این قدرت دفاعی موشکی را به عنوان موضوع دغدغه وار برای کشورهای همسایه ایجاد کنند، البته ایجاد دلواپسی نسبت به قدرت دفاعی ایران محدود نمی شود، چراکه مولفه های دیگر برای قدرت ملی در ما وجود دارد که تلاش می شود نسبت به آن در منطقه دلهره ایجاد کرد.

وی تاکید کرد: باید حوصله کنیم با کشورهای همسایه مذاکره داشته باشیم تا القائاتی که نسبت به برنامه دفاعی ایران وجود دارد و در نتیجه آن ایران هراسی ایجاد کنند و سلاح هایشان را بفروشند، خنثی کنیم.

نوبخت در پاسخ به سوالی درباره سفر ترامپ به منطقه گفت: ترامپ برای دریافت پول از عربستان جلو آمد.

وی در پاسخ به سوالی درباره برنامه های ایران برای مقابله با اظهارات ضدایرانی عربستان اظهار داشت: قطعا مواضع ایران انفعالی نخواهد بود، همان طور که عنوان شده بود حضور ترامپ را رخداد سیاسی در منطقه نمی دانیم به این جهت وزن و ارزشی برای آن قائل نیستیم.

این خبر در حال تکمیل است...

منبع: ایرنا