حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری به مناسبت سالگرد دوم خرداد عکسی از خود و سیدحسن خمینی در مرقد امام منتشر کرد و از دوم خرداد تا تشویق آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای شرکت وی در انتخابات ریاست جمهوری نوشت.

به گزارش سحر، روحانی در این یادداشت اینستاگرامی نوشت: امروز سالگرد دوم خرداد است؛ 20 سال پیش در همچنین روزی، مردم با حضور بسیار تاثیرگذار خود در پای صندوق‌های رأی، حماسه‌ای بزرگ آفریدند.

‌این روزها، برخی تلاش کردند گروهی را از قطار انقلاب پیاده کنند اما مردم بار دیگر تصمیم گرفتند و حتی کسانی که پیاده شده بودند هم سوار این قطار شدند. ‌

‌آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نخستین کسی بود که مرا به شرکت در انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری تشویق کرد. اگر چه میان ما نیست، ولی به خوبی این روزهای انتخابات را پیش‌بینی می‌کرد. او به من گفت که چه کسانی به صحنه انتخابات خواهند آمد و گوشزد کرد که چه وظیفه بزرگی بر عهده من است.

روحانی نوشت:‌می‌خواهم به روح بلند هاشمی بگویم، روزهایی که با هم در جبهه بودیم، روزهایی که با هم در فاو بودیم، در قرارگاه‌ها با هم بودیم، و می‌دیدم برای امنیت کشور و راحتی مردم و دفع تجاوز دشمنان چه کارهایی می‌کردی، همه را به یاد دارم. هر جا می‌رفتیم و به مزرعه سرسبزی می‌رسیدیم، پیاده می‌شدی و می‌رفتی و آنجا را می‌دیدی و لذت می‌بردی و می‌خواستی همه ایران همانطور سرسبز شود. گواهی می‌دهم عزت و عظمت و پیروزی ایران و این ملت را در همه صحنه‌ها می‌خواستی. ملت ظلم‌هایی را که به خاطر تلاش‌هایت برای انقلاب به تو شد را از یاد نمی‌برند.

82542544-71636812 - Copy (2)