یک کارشناس اقتصادی با اشاره به وعده یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری مبنی بر پرداخت 250 هزار تومان یارانه گفت: این کاندیدا باید توجه کند این پول که باید صرف مشکلات 60-70 میلیون نفر در کشور شود، نباید به این شکل غلط تقسیم شود بلکه باید برای سرمایه گذاری هزینه شود. چنین وعده ای از جنس وعده های پوپولیستی احمدی نژادی است. او 45 هزار تومان به مردم داد و در ازای آن تورم 30 درصدی و نرخ رشد منفی در کشور ایجاد کرد.

«مهدی تقوی» در گفتگو با برنا اظهار کرد: تکرار وعده‌های پوپولیستی در شرایطی که مردم آن را در دولت نهم و دهم تجربه کرده‌اند، کار خوبی نیست. بجای این شعارها باید سرمایه گذاران را تشویق کنند یا اینکه این پول ها برای اشتغال‌زایی هزینه شود. زمانی که اشتغال ایجاد شود وضع مردم بهتر خواهد شد و حقوق مناسب تری دریافت خواهند کرد.

 این کارشناس اقتصادی ضمن انتقاد از وعده های بی حساب برخی کاندیداها ادامه داد: اگر قرار است چنین پول هنگفتی هزینه یارانه بیکاری جوانان شود، چگونه 5 میلیون شغل ایجاد خواهد شد. دولت یازدهم از زمانی که روی کار آمده، قدم مثبتی برای وضع اقتصادی کشور برداشته است. تورم امروز کمتر از 10 درصد و رشد اقتصادی مثبت شده است و نباید یک بار دیگر با صحبت هایی، به سبک احمدی نژاد فضا را مشوش کرد. او قیمت حامل های انرژی را افزایش داد و پس از آن با پرداخت نفری 45 هزار تومان به مردم  تورم و رکود ایجاد کرد.

تقوی با بیان اینکه پرداخت یارانه بیکاری نتیجه اش افزایش بیکاری خواهد بود، گفت: خانواده هایی که کم درآمد و پرجمعیت هستند و مقدار زیادی پول بدون تلاش می گیرند، طبیعتا دیگر انگیزه ای برای کار ندارند. فرض کنیم یک خانواده 8 نفری بیکار در کشور باشند آن ها حدود 2 میلیون پول می گیرند و قطعا دیگر کار نخواهند کرد.

 او افزود: بنده 46 سال است که استاد اقتصاد هستم و به نظرم، همه کاندیداها باید به فکر سرمایه گذاری باشند تا در کنار این اقدام تورم و رکود کاهش یابد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در پایان بااشاره به دستاورد های 4 ساله دولت «تدبیر و امید» گفت: این دولت توانست با غرب گفتگو کند. دکتر ظریف شبانه روز در وین بود تا با  کری و سایر اروپاییان مذاکره کند و سرانجام برجام را به نتیجه رساند. فراموش نکنیم کاهش نرخ تورم و رشد اقتصادی ثمره برجام است.