نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنوز ته مانده های تفکرات دولت پیشین در بین برخی از نامزدهای انتخاباتی وجود دارد، گفت: تکرار روند دولت گذشته به معنای نابودی کشور است.

«داریوش قنبری» در گفتگو با برنا در تشریح دستاوردهای دولت گفت: دولت «تدبیر و امید» دستاوردهای زیادی در این 4 سال داشته که مهمترین آن برجام است و با این اقدام کشور از یک بحران سیاسی عمیق خارج شد.

او بیان کرد: مدیریت بحران دولت هیچ عیب و نقصی نداشت و به خوبی توانست کشور را از یک شرایط فوق العاده امنیتی خارج کند.

او افزود: در دولت یازدهم نه تنها تحریم جدیدی از سوی شورای امنیت وضع نشد بلکه در نتیجه برجام مقرر شد که قطعنامه های گذشته نیز از بین برود. به طور کلی این دستاورد قابل توجهی است که می‌توان از آن یاد کرد.

قنبری بیان کرد: آثار تحریم ها از جنگ هشت ساله ایران و عراق بدتر و مخرب تر بود و در آن دوره فقر و بیکاری فزاینده ای بر کشور تحمیل شده بود. به همین دلیل دولت سه سال از عمر خود را سرگرم برجام کرد و یک سال بیشتر برای رسیدگی به وضعیت اقتصادی فرصت نداشت.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحولات مثبتی در عرصه اقتصاد رخ داده است، گفت: در حال حاضر به لحاظ اقتصادی به رشد بالای هشت درصد رسیده ایم و این در شرایطی است که این رشد در گذشته به منفی شش درصد رسیده بود. تورم بیش از 40 درصد به زیر 10 درصد کاهش یافت. دولت یازدهم از ابتدای کار آواربرداری را از خرابه ای که از دولت پیشین تحویل گرفته بود آغاز کرد، اکنون نیز درحال به اتمام رساندن همین آواربرداری ها است. از سال 95 نیز فرصت کار کردن در عرصه اقتصاد را پیدا کرده است.

قنبری اظهار کرد: تداوم این روند می تواند بحران های اقتصادی باقی مانده را به بهترین شکل حل و فقر و بیکاری را از کشور ریشه کن کند. افرادی در این روزها شعارهای گوناگونی سر می دهند اما هیچ برنامه ای برای ایجاد اشتغال ندارند، در حالی که حل مشکلات اقتصادی در گرو روندی است که دولت شروع کرده است.

او با ابراز نگرانی از وجود برخی نامزدهای انتخاباتی گفت: در صورتی که برخی از نامزدها در سمت ریاست جمهوری قرار بگیرند احتمال بازگشت به وضعیت قبل وجود دارد. به همین دلیل این یک خطر جدی است و از طرفی ضرورت دارد که روندی که دولت آغاز کرده، ادامه پیدا کند.

قنبری با بیان اینکه هنوز ته مانده های تفکرات دولت پیشین در بین برخی از نامزدهای انتخاباتی وجود دارد، بیان کرد: تکرار روند دولت گذشته به معنای نابودی کشور است.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: مردم ایران بسیار فهیم هستند و به همین منظور زمینه حضور حداکثری آنها در انتخابات فراهم خواهد شد. مردم تفکر حاکم بر دولت گذشته را تجربه کرده اند و می دانند که اکنون آن تفکر در قالب برخی از نامزدها قصد بازگشت به حاکمیت کشور را دارد. قطعا مردم تجربیات کافی در اختیار دارند و مانند سال 84 گول شعارهای فریبنده را نخواهند خورد.