استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان این که تمام آرای قانونی مردم حلال است، گفت: تقسیم بندی آرای مردم به حلال و حرام، سفید و سیاه خلاف فرمایش رهبر معظم انقلاب است.

آیت الله محسن غرویان درگفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به این که رهبر معظم انقلاب فرمودند که مردم آزاد هستند به هر یک از این 6 کاندیدا رای بدهند، بنابراین رای همه مردمی که به ندای رهبر فرزانه انقلاب پاسخ دادند، حلال و قانونی است.

وی تصریح کرد: این تقسیم بندی ها را موافق نظر رهبر معظم انقلاب نمی دانم و همه کاندیداها به هر تعداد که رای آورده اند رای قانونی مردم است و طبق قانون کسی که اکثریت آرا را کسب کرده است، رئیس جمهوری قانونی کشور است.

وی ادامه داد: تقسیم کردن آرا باعث ایجاد تفرقه در مردم می شود نه وحدت و این مسائل خلاف منویات رهبری است، چون رهبری می فرمایند که انتخابات باید باعث ایجاد وحدت در بین مردم شود و رقابت ها را به رفاقت تبدیل کند.

غرویان با تاکید بر این که باید مردم را به سوی نظام جذب و مشارکت ایجاد کنیم، بیان کرد: طرح این مسائل خلاف عدالت و انصاف و از همه مهم تر خلاف نظرات رهبری است.

به گزارش ایرنا، آیت الله موحدی کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز پنجشنبه گذشته در سخنانی در نشست جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تاکید کرد: آقای رئیسی در انتخابات 16 میلیون رای حلال بدست آورد؛ ما روز گذشته با آقای جنتی نشست داشتیم و در آنجا مطرح شد که مردم از شورای نگهبان انتظار دارند و می‌خواهند ببینند شورا چه قضاوتی می‌کند، شورای نگهبان وظیفه دارد همه آنچه اتفاق افتاده، برنامه‌های غلط، آرایی که ابطال شد و مناطقی که صندوق به آنها نرفته بود را خودش با دلیل بشناسد و به مردم اعلام کند.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: این تخلفات در نتیجه انتخابات موثر نیست اما این اثر را دارد و شاید رای آقای رئیسی را از 16 میلیون به 19 میلیون و رای آقای روحانی را از 23 به 21 میلیون برساند. از این رو کسانی که تخلف کرده‌اند باید بدانند که یک چشم بینا بالای سر آنها است و آنها به خود اجازه تکرار چنین اقداماتی را ندهند.