یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امام‌خمینی (ره) یکی از فرزانگان استثنایی جهان بود که تحول عظیمی در نظام جهانی ایجاد کرد.

به گزارش سحر، حسین مظفر در بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام راحل در مسجد صاحب‌الزمان (عج) شهر ایلام، اظهار داشت: این روزها مردم ایران اسلامی گرد هم می‌آیند تا یاد و نام عزیزی را گرامی بدارند که همه دل در گرو آرمان‌های او دارند .

وی با بیان این‌که «امام راحل یکی از فرزانگان استثنایی طول تاریخ بشریت است که توانست در آسمان تاریخ بشری بدرخشد»، افزود: امام راحل چشمه‌سار ارزش‌های اصیل است که آرمان‌های او تشنگان و ستم دیدگان جهان را سیراب و در مسیر هدایت قرارداد .

وی با اشاره به این‌که «امام شخصیت عظیم و استثنایی بودند که حتی بیگانگان در مورد امام (ره) جملات زیبایی گفته‌اند»، اضافه کرد: رهبر انقلاب اسلامی در مورد حضرت امام راحل فرمودند که او رهبر، معلم، مراد و محبوب مردم ایران و امید روشن همه مستضعفان جهان، عبد صالح خدا و بنده خالص و روح بزرگ زمان بود و انقلاب اسلامی بی‌نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته‌شده نیست .

معاون نظارتی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امام راحل با ایمان و توکل به خدا تصمیم داشت که نظام شاهنشاهی را ساقط کند و کرد، با اتکای به خدا از 15 خرداد علیه رژیم طاغوتی قیام کرد و با اتکای به خدا حرکت کرد و این در حالی بود که امام راحل اعتقاد به مبارزه فرهنگی برای اغنای توده‌های جامعه برای مقابله با نظام شاهنشاهی داشت .

وی با اشاره به این‌که «انقلاب اسلامی انقلاب یک صنف و قشر خاص نبود بلکه انقلاب مردم و اقشار مختلف جامعه بود»، گفت: امام راحل به مردم اعتقاد داشت و روشش این بود که به مردمش ایمان داشت امام به مردم عشق می‌ورزید و با حمایت مردم و پشتیبانی مردم به‌ویژه مستضعفان این انقلاب را بنا کرد .

وی ادامه داد: امام در قلب و جان مردم نفوذ کرد و علیه نظام پادشاهی قیام کرد و امروز شاهد تأثیرات اندیشه‌ها و راه امام در کشورهای و اقصی نقاط مختلف جهان هستیم و امروز به برکت امام راحل و انقلاب اسلامی، ایران به نقطه درخشان جغرافیای جهان تبدیل‌شده و محل آمال و آ روزهای انسان‌های حق‌گرای جهان تبدیل‌شده است .

معاون نظارتی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که «نفی رژیم سلطنتی، بنیانگذاری انقلاب اسلامی با محوریت اسلامیت و جمهوریت، احیای نظام امامت مبتنی بر ولایت‌فقیه از دستاوردهای امام راحل بوده است»، یادآور شد: نگذاریم آرمان امام خمینی (ره) به فراموشی سپرده شود، اسلامیت بدون مردم تحقق پیدا نمی‌کند و مردم نیز بدون اسلام نمی‌توانند راه سعادت را طی کنند .

وی عنوان کرد: انقلاب اسلامی ترکیبی از خدا گرایی و مردم‌گرایی است، در انقلاب اسلامی نظام ولایت‌فقیه بعد از 1400 سال که آرزوی خداگرایان و حق‌گرایان بود تحقق پیدا کرد و حضرت امام راحل، ریل امامت را در مسیر قطار رسالت قرارداد و نظریه ولایت‌فقیه را که آمال انسان‌های مو من بود را مطرح کرد .

وی اظهار داشت: گرچه ارتحال امام راحل حادثه‌ای بسیار جانگداز در تاریخ انقلاب اسلامی است اما با نگاه خداوند، این غروب با طلوع خورشیدی دیگر همراه شد و با رهبری مقام معظم رهبری، توطئه‌های دشمنان خنثی شد و باید گفت که خامنه‌ای امروز، خمینی دیروز است .

مظفر در پایان خاطرنشان کرد: ما باید به حراست از انقلاب اسلامی توجه کنیم که ثمره  هزاران شهید دفاع مقدس و انقلاب و هزاران جانباز است و همانگونه که امام راحل فرمودند حفظ انقلاب اسلامی از اوجب واجبات است و پاسداری از ولایت‌فقیه، اندیشه‌ها و آرمان‌های امام راحل و پاسداری از ولایت‌فقیه وظیفه همه ماست.

منبع: ایسنا