معاون اول رییس جمهور با صدور پیامی ضمن تسلیت به خانواده‌ها و بازماندگان شهیدان حادثه تلخ و تکان‌دهنده حمله تروریستی، گفت: مردم و نظام ما در برابر این دست از تلاش‌های مذبوحانه تروریستی یکپارچه و متحد در کنار هم ایستاده و خواهند ایستاد.

به گزارش سحر، متن کامل پیام اسحاق جهانگیری به شرح زیر است:

 

«حادثه تلخ و تکان‌دهنده حمله تروریستی به حرم مطهر امام خمینی (ره) و مجلس شورای اسلامی و شهادت مظلومانه جمعی از هموطنان عزیز و مجروح‌شدن گروهی دیگر از شهروندان بی‌گناهمان عزم و اراده ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران را در مبارزه با تروریسم راسخ‌تر می‌کند.

مردم و نظام ما همانطوری که با برگزاری انتخاباتی پرشکوه و آرام قدرت مردمسالاری و اقتدار ایران را در منطقه و جهان به نمایش گذاشتند در برابر این دست از تلاش‌های مذبوحانه تروریستی یکپارچه و متحد در کنار هم ایستاده و خواهند ایستاد.

دولت با تأکید بر پیشبرد امنیت پایدار و توسعه همبستگی و تفاهم ملی و به اتکاء اقتدار و توانمندی امنیتی و سیاسی راه را بر هرگونه رخنه تروریستی و افراطی خواهد بست و سیاست‌مدبرانه دوری از هرگونه تنش منطقه‌ای و جهانی و پیشبرد برنامه مبارزه ریشه‌ای با خشونت، افراطی‌گری و تروریسم سازمان‌یافته را پیش خواهد برد و عزم دولت و اراده ملت بزرگ ایران بسیار بزرگ‌تر از خشونت متحجران افراطی و درمانده است.

به خانواده‌ها و بازماندگان شهیدان عزیز این حاثه ناگوار تسلیت می‌گویم و بهبود و سلامت هرچه زودتر مجروحان و آسیب‌دیدگان را از خداوند بزرگ مسئلت دارم و از تلاش‌های ارزنده همه نیروهای امنیتی و نظامی و انتظامی صمیمانه تشکر می‌کنم.»