فرزند آیت‌الله هاشمی با بیان اینکه در جای جای خاطرات پدرش نام حسن روحانی دیده می‌‌شود، گفت: می‌توان روحیه و منش آیت‌الله هاشمی را در روحانی دید.

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی در مراسم انتخاباتی حسن روحانی که پیش از عصر امروز در سالن تلاش کرمان برگزار شد، گفت: با نام و یاد خداوند منان و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که افتخار و اعتباری برای امثال من است، از دست اندرکاران این همایش تشکر و از شما شرکت‌کنندگان قدردانی می‌کنم.

 او با بیان اینکه خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه مردمش بخواهند، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با قانون اساسی و عملکرد خود نشان داده است راه تعیین سرنوشت را بازگذاشته و مردم با حضور در انتخابات می‌توانند سرنوشت خود رابه راحتی تعیین کنند. باید به توصیه آیت‌الله هاشمی برای شرکت در انتخابات توجه ویژه‌ای داشت به ویژه در انتخابات پیشرو. وظیفه ما خطیرتر است زیرا آقای روحانی با برنامه‌ریزی‌های چهار ساله خود توانستند زیربنای فعالیت خود را آماده کنند و در دوره دوم است که می‌توان از این فعالیت‌ها میوه‌چینی کرد.

فرزند آیت‌الله هاشمی ادامه داد: می‌دانیم که در چهار سال نمی‌توان نتیجه گرفت زیرا باید زیربنا و مقدمات فراهم شود. هیچ رئیس جمهوری نتوانسته است تمام مسائلی که قول داده را به نتیجه برساند بنابراین از همه مردم می‌خواهم با رای خود به آقای روحانی این وظیفه خطیر را برعهده ایشان بگذارید.

محسن هاشمی با بیان اینکه آقای روحانی همیشه در کنار آیت‌الله هاشمی بودند، تصریح کرد: در جاجای خاطرات آیت‌الله هاشمی، نام آقای روحانی را می‌‌بینید. ایشان هشت سال در کنار آیت‌الله هاشمی جنگ را مدیریت کردند. هشت سال در دولت سازندگی شرایط امنیتی و سیاسی کشور را مدیریت کردند. شما می‌توانید روحیه و منش آیت‌الله هاشمی را در آقای روحانی ببنید.