درباره هر کلمه برجام با دقت مذاکره شده است. ایران موشک‌هایی تولید نمی‌کند که "برای توانایی حمل سلاح هسته‌ای طراحی شده باشند."

وزیر امور خارجه کشورمان می گوید که در باره هر کلمه برجام با دقت مذاکره شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سحر، محمد جواد ظریف، در واکنش به اظهارات اخیر مقامات آمریکایی تاکید کرد: لفاظی‌ها و اقدامات امریکا نشان دهنده سوء نیت است.  

وی در پست‌هایی که در این ارتباط در توییتر خود منتشر کرد، نوشت: درباره هر کلمه برجام با دقت مذاکره شده است. ایران موشک‌هایی تولید نمی‌کند که "برای توانایی حمل سلاح هسته‌ای طراحی شده باشند."

 

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: ایران سلاح هسته‌ای تولید نمی‌کند و نخواهد کرد بنابراین اصولا نمی‌تواند چیزی تولید کند که برای حمل آنها (سلاح هسته‌ای) طراحی شده باشد ...»

 

به گزارش رویترز، شب گذشته سخنگوی وزارت  امور خارجه آمریکا در اظهاراتی مدعی شد: پرتاب یک راکت در روز پنج‌شنبه توسط ایران که به گفته ایران قادر به حمل ماهواره است، یک اقدام تحریک‌آمیز بود که ناقض یکی از قطعنامه‌های شورای امنیت و نیز روح توافق هسته‌ای ایران است.

 

«هدر نائورت» ادعا کرد: ما این کار را تداوم توسعه موشک بالستیک می‌دانیم و معتقدیم آن چه نیمه شب و صبح رخ داد، نقض روح برجام بود.

 

اسپوتنیک نیز به نقل از 'هیتر نوئرت' نوشت: ما این اقدام را ناقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل می دانیم.

 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین ادعا کرد: ما بسیار نگران حمایت ایران از تروریسم هستیم. ما این را اقدامی تحریک آمیز می دانیم.

 

از دیگر سو، وزارت خزانه داری آمریکا در ادامه اقدامات خصمانه این کشور علیه کشورمان و یک روز پس از آزمایش موشکی ایران شش شرکت ایرانی را به فهرست تحریم‌های موشکی ایران اضافه کرد.

 

به گزارش فاکس نیوز، وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه اعلام کرد: شش شرکت ایرانی زیر مجموعه صنایع شهید همت را که بنابر این ادعا نقش اصلی در برنامه موشکی ایران را دارد در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

 

استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در این باره گفت: تحریم‌های جدید نشان دهنده عمق نگرانی آمریکا از برنامه موشکی و اقدامات ایران است.

 

وی در اظهاراتی خصمانه تاکید کرد: آمریکا به مقابله با برنامه موشکی ایران از جمله آزمایش موشکی روز پنج شنبه ایران ادامه می‌دهد.

 

اسامی ۶ شرکت‌ تحریم‌شده ایرانی از سوی آمریکا طبق آنچه که رسانه‌ها منتشر کرده‌اند به شرح زیر است:

 

صنایع امیرالمومنین(ع)، صنایع شهید کلهر، صنایع شهید کریمی، صنایع شهید رستگار، صنایع شهید ورامینی و صنایع شهید چراغی