استاد دانشگاه و کارشناس مسائل اقتصادی گفت: عملکرد دولت و  آنچه در طول چهار سال گذشته صورت گرفته شبیه معجزه‌ است.

بهمن آرمان در گفت‌وگو با سحر - پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد انتخاباتی حسن روحانی- گفت: هرچند مردم انتظاراتی دارند که منطقی هم است زیرا در کشوری زندگی می‌کنند که بر روی دریایی از ثروت قرار دارد و این انتظارات در دیگر کشورهای فقیر مشاهده نمی‌شود ولی واقعیتی که باید درنظر گرفت این است که عملا دولت آقای روحانی یک سرزمین سوخته را تحویل گرفت.

* امیدواری برای حل مشکلات اقتصادی در دولت دوم روحانی

وی افزود: حل مسائلی که عمدتا ریشه در ساختار اقتصادی ایران دارد، نه تنها در طول صد روز میسر نمی‌شود بلکه در طول چهار سال قابل دست‌یابی نیست ولی این انتظار می‌رود که در صورت پیروزی آقای روحانی که آرزوی اکثریت مردم ایران است، بتوانیم امیدوار باشیم که در دولت آینده آقای روحانی تغییرات اساسی در برنامه اقتصادی ایشان داده شود.

آرمان ادامه داد: وزارت نفت آقای روحانی مدافع خام‌فروشی نفت بوده و دستآوردهای آن در حوزه پارس جنوبی و غرب کارون در حوزه‌های مشترک به همین صورت بوده اما این شیوه باید تغییر یابد. در عین حال انتظاری که مردم از دولت آقای روحانی دارند این است که با کاهش تنش در روابط خارجی کشور و فراهم آوردن زمینه استفاده از وام‌ها که تفاهم‌نامه‌های آنها با کشورهای صنعتی مثل فرانسه، ایتالیا، آلمان و کره جنوبی به امضا رسیده و به ده‌ها میلیارد دلار می‌رسد که اگر پنجاه درصد آن تحقق یابد، ایران از نظر اقتصادی دگرگون خواهد شد و از طرف دیگر قوانین و مقررات و دستورالعمل‌های مانع ایجاد فضای کسب و کار را برطرف کند.

او در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: من به عنوان یک اقتصاددان امیدوار هستم در انتخابات پیش رو آقای روحانی با رای بالای مردم موفق شود و در نهایت در سیاست‌های اقتصادی خود با استفاده از نیروهای جدید به هدف‌های خود دست یابند. ایران در حال حاضر در یک دوراهی قرار گرفته که یک راه آن بازگشت به گذشته است که مردم ایران هشت سال آن را تجربه کردند و دیگر نمی‌خواهند به آن دوران بازگردند و راه دیگر ادامه اصلاحات به ویژه اصلاحات در روند روابط خارجی و اقتصادی است.

این کارشناس مسائل اقتصادی در پایان سخنانش گفت: این انتخابات بسیار مهم است چرا که اگر گروهی که ادعای ایجاد پنج میلیون شغل در یکسال را دارند پیروز رقابت ها شوند کشور را به سمت نا بسامانی‌های دوره هشت ساله دولت‌های آقای احمدی‌نژاد هدایت خواهند کرد، بنابراین در شرایط حاضر وضعیت ایران بسیار اضطراری و حساس است و مشارکت مردم بایستی حداکثری باشد تا بتواند قدرت مانور دولت دوازدهم را در صحنه سیاسی بهتر کند.