«جرد کوشنر» داماد و مشاور ترامپ که خود از متهمان ارتباط با روسیه است، گفت: ستاد انتخاباتی ترامپ به هم ریخته تر از آن بود که بتواند با مسکو تبانی کند و توان تبانی با نمایندگان خود را هم نداشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سحر، به نقل از تارنمای خبری هیل، «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با رد ادعای تبانی ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه،گفت: ستاد انتخاباتی ترامپ به هم ریخته تر از آن بود که بتواند با روسیه تبانی کند.

به نوشته هیل، کوشنر در این اظهارات خود که به صورت خصوصی به کارآموزان کنگره آمریکا بیان شد، ستاد ترامپ را ناتوان از ارتباط با نمایندگان خود در نقاط مختلف ایالات متحده توصیف کرد.

وی به اتهام تبانی با روسیه علیه ترامپ اشاره کرد و افزود: ما حتی توان تبانی با نمایندگان محلی خود را نیز نداشیم.

کوشنر پیشتر در جلسه شهادت خود در سنای آمریکا به چهار دیدار خود با طرف های روس در خلال کارزار انتخاباتی و در دوره انتقال قدرت اشاره کرده بود.

دو دیدار از چهار دیدار با سفیر روسیه در واشنگتن و دو دیدار دیگر یکی با رئیس بانک دولتی روسیه و دیگری با یک وکیل روسی بوده که توسط پسر ترامپ ترتیب داده شده بود.

اتهام ارتباط ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه از آغاز دوره ریاست جمهوری وی مطرح شد و تنش های بسیاری در واشنگتن ایجاد کرده است.

بسیاری از مقام های دولت ترامپ تا کنون برای ادای شهادت و پاسخ به پرسش های سناتورها و نمایندگان در این خصوص به کنگره آمریکا احضار شده اند.

«جف سشنز» وزیر دادگستری ترامپ که مسئول هدایت تحقیقات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود، در پی افشای اسنادی خود از مظنونین این پرونده شناخته شده و برای شهادت به سنا احضار شد.

وی به خواست قانونگذاران آمریکایی از سرپرستی این پرونده کناره گیری کرد و معاون خود «رابرت مولر» را که پیشتر رییس اف بی آی بود به این سمت گمارد.

با پیشرفت این تحقیقات هر روز پای افراد جدیدی از مقام های کنونی و پیشین دولت ترامپ، افراد وابسته به ستاد انتخاباتی و همچنین اعضای خانواده وی به این پرونده باز می شود.