شاخص های اقتصادی ایران بویژه در چند سال اخیر رشد قابل ملاحظه ای یافته اند. برای نخستین بار میزان صادرات غیر نفتی ایران بر صادرات نفتی پیشی گرفته است و سهم در آمد نفت در بودجه ی عمومی نیز کاملا کاهش یافته و به حدود ٣٥ درصد کل بودجه رسیده است.

به گزارش سحر -پایگاه اطلاع رسانی ستادانتخاباتی  دکتر حسن روحانی-علاوه براین کشورمان با بازدریافت سهم خود در بازارنفت و افتتاح پنج فاز جدید میادین گازی در پارس جنوبی بزودی ظرفیتهای جدیدی را برای سرمایه گزاری در صنایع نفت و گاز معرفی کرد. در صنایع پتروشیمی نیز میزان صادرات ایران بسرعت در حال افزایش است.

اینها همه از مواهب توافقنامه ای است که به گواه امیر زمانی نیا معاون امور بین الملل وزارت نفت ضریب امنیت ملی کشور را افزایش داد.او با طرح این موضوع که برجام سبب رقابت شرکت‌های بزرگ خارجی برای حضور در پروژه‌های صنعت نفت ایران شده است، تاکید می کند که این وضع به ایران برای انتخاب شرکایش حق انتخاب می دهد تا بهترین شرکت را با هزینه کمتر، کیفیت کار بهتر و سهم بیشتر شرکت‌های خصوصی ایران در پروژه ها انتخاب کند.

علاوه بر این دستاوردها،همزمان با ورود سومین هواپیمای جدید ایرباس به فرودگاه مهرآباد تهران، کشورمان شاهد یک تحول پسابرجامی دیگر هم بود. کشتی اقیانوس پیمای مسافری "سانی" نیز برای اولین بار با برداشته شدن تحریم ورود کشتیهای غول پیکر نفتی و مسافری به بنادر ایران، وارد بندر کیش شد. این کشتیهای غول پیکر مسافری را در واقع باید هتل روی آب نامید. هر یک از آنها درست مانند یک هتل دارای بیش از صد اتاق  مجهز بوده و از تمامی امکانات کافی برای مسافرتهای طولانی از هفت شب تا بیش از پنجاه شب برخوردار هستند.

بنابر آمارها در سال گذشته، مردم ایران بطور میانگین بیش از چهار و نیم میلیارد دلار تنها صرف خرید بلیط مسافرتهای خارجی کرده اند که اگر هزینه هتل و هزینه های جانبی را به آن اضافه کنیم رقم سرسام آوری به دست می آید.آنهم در کشورهایی که به دلیل حوادث تروریستی و حجم عظیم بمب گذاری های صورت گرفته مکان نا امنی برای سفرهای خارجی محسوب می شوند.اما با عنایت به موقعیت ژئوپولیتیکی ایران در منطقه و قرار گرفتن در کنار اقیانوس هند  که به واسطه خلیج فارس و دریای عمان میسر می شود ما می توانیم علاوه بر هواپیما از دیگر شیوه های حمل و نقل هم برخوردار شویم.

 سفر با کشتیهای غول پیکر مسافری ،انتخابی بوده است که به علت  تحریمهای دریایی ایران، مردم ما تا سال گذشته از آن محروم بوده اند ؛متاسفانه محدودیتهای طولانی اعمال شده علیه ایران استفاده از برخی تسهیلات معمولی دنیا مانند هواپیمای نو و کشتی را برای ما به کالای لوکس و رؤیا تبدیل کرده بود  که خوشبختانه در دولت یازدهم به ویژه با عنایت به دستاوردهای فراهم شده در فضای پس از برجام  این امتیاز و حق به راحتی در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.