پس از مراسم تحلیف دولت دوازدهم رسما اغاز به کار کرد و حسن روحانی به عنوان دوازدهمین رییس جمهور ایران باید تا چند روز دیگر لیست وزرای پیشنهادی خود را به مجلس ارائه کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سحر، همان گونه که شخص رییس جمهور و نزدیکان وی بارها تاکید کرده اند حدود 50 درصد کابینه تغییر خواهد کرد و در این میان محمدرضا نعمت زاده یکی از وررای پرسابقه و البته مسن دولت شناخته می شد، نیز جای خود را شخص دیگری خواهد داد.

با این حال شنیده ها حاکی از آن است که نعمت زاده به طور کلی از مناصب دولتی کنار گذاشته نمی شود و وی همچنان در رده های بالای مدیریتی کشور حضور خواهد داشت. پستی که برای نعمت زاده در نظر گرفته شد است، معاونت صنعتی اقتصادی وزارت کار خواهد بود. معاونتی که وظیفه نظارت، برنامه ریزی و سیاست گذاری در فعالیت های اقتصادی و صنعتی وزرات کار، تعاون و رفاه اجتماعی را بر عهده دارد.

نکته اینکه وزرات کار دارای چندین شرکت بزرگ از جمله شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) است که به نوبه خود دارای چندین و چند شرکت تابعه فعال در بخش های مختلف اقتصادی از جمله صنعتی، معدنی، تجاری، گردشگری، مالی، خدماتی، نفت و پتروشیمی و ... است.