فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) از فدراسیون فوتبال ایران خواسته است در مورد احتمال کنار گذاشتن دو بازیکن از تیم ملی بعد از حضور آنها برابر یک تیم رژیم صهیونیستی اطلاعات بیشتری ارائه کند.

به گزارش سحر به نقل از خبرگزاری رویترز، مسعود شجاعی و احسان حاج صفی هفته گذشته در دیدار تیم یونانی پانیونیوس مقابل تیم مکابی رژیم صهیونیستی در دیدار لیگ اروپا به میدان رفتند.

بر اساس گزارش رویترز، فدراسیون فوتبال ایران حضور این دو بازیکن را در این دیدار محکوم کرد، اما برخی بازیکنان فوتبال و ایرانیان در شبکه های اجتماعی از اقدام این دو نفر حمایت کردند و گفتند این دو چاره ای جز حضور در این مسابقه نداشتند.

اساسنامه فیفا دخالت سیاسی فدراسیون های عضو این نهاد را منع کرده است. نقض این قانون می تواند به محرومیت فدراسیون بیانجامد.

یک سخنگوی فیفا در بیانیه ای که از طریق پست الکترونیک برای رویترز ارسال کرد، گفت: ما این موضوع را تحت نظر داریم و خواستار اطلاعات بیشتر از طرف فدراسیون فوتبال ایران خواهیم بود. در حال حاضر هیچ اظهارنظر دیگری نداریم.

رویترز گزارش داد، اگر فدراسیون کشوری محروم شود، تیم ملی و تیم های باشگاههای آن کشور از حضور در رقابت های بین المللی محروم خواهند شد.

ایران به جام جهانی 2018 روسیه صعود کرده است و همین امر موضوع را برای فیفا حساس تر می کند.

بر اساس اساسنامه فیفا، فدراسیون های عضو این نهاد باید امور خود را به صورت مستقل و بدوون نفوذ اشخاص ثالث انجام دهند.

محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش ایران در گفت و گوی تلویزیونی تصمیم گیری در مورد محرومیت شجاعی و حاج صفی را اعلام کرد.

وی گفته بود: حاج صفی و شجاعی دیگر جایی در تیم ملی فوتبال ندارند و از خط قرمز ایران عبور کرده اند.

وزارت ورزش ایران اعلام کرد: این دو بازیکن در بازی خانگی پانیونیوس شرکت کردند. اما با وجود فشار و جریمه مالی باشگاه از حضور در بازی خارج از خانه در فلسطین اشغالی خودداری کردند.

مسعود شجاعی و احسان حاج صفی که در عضویت باشگاه پانیونیوس یونان هستند در دور برگشت مرحله پلی اف لیگ اروپا و بنا بر خواسته مسئولان باشگاه خود به مصاف نماینده رژیم اشغالگر قدس رفتند. این دو بازیکن در بازی رفت که در تل آویو برگزار شد، از باشگاه خواسته بودند به آنها اجازه دهند تا تیم را همراهی نکنند. این درخواست با موافقت باشگاه همراه بود.