سومین هفته از هفدهمین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور جمعه شب با برگزاری دیدار تیم های صنعت نفت آبادان و پدیده مشهد درحالی به پایان رسید که استقلال سرانجام دراین هفته با غلبه برتراکتورسازی در حضور تماشاگران پرشور خود طعم پیروزی را چشیده و تاحدودی به آرامش رسید.

به گزارش سحر به نقل از ایرنا ، در نخستین روز از هفته سوم لیگ برتر، تیم گسترش فولاد تبریز پنجشنبه گذشته برابر سپیدرود رشت که شرایط برابری با این تیم داشت صف آرایی کرد و با گلزنی رضا خالقی فر در دقیقه 3+90 به پیروزی رسید.

شاگردان لوکا بوناچیچ درحالی این برتری خود را جشن گرفتند که در دو دیدار گذشته خود با نتایج سنگین 4 بر یک و 3 بر صفر به ترتیب مغلوب تیم های پارس جنوبی جم و ذوب آهن شده بودند، هوشنگ نصیرزاده مدیرعامل این باشگاه درگفت و گو با ایرنا مشکل اصلی تیمش را نداشتن مدافع مستحکم عنوان کرده و گفت:درنظر داریم دو مدافع خوب آسیایی را جذب کنیم.

به گفته وی با اضافه شدن این مدافعان مشکل این تیم برطرف و گسترش فولاد روند روبه رشدی را در جدول رده بندی طی خواهد کرد.

علی دایی و شاگردانش درتیم سایپا در دیگر دیدار پنج شنبه به کار بزرگی زده و درحالی که میهمان تیم استقلال خوزستان بودند با نتیجه 2 بریک این تیم سخت کوش جنوبی را شکست داده و 7 امتیازی شدند.

به طورحتم چنانچه تیم سایپا این روند را ادامه داده و اسیرحاشیه ها نشود کسب یکی از سهمیه های جام باشگاه های آسیا در پایان این فصل برای یاران علی دایی دور از دسترس نخواهد بود و اما درحساس ترین دیدار روز نخست هفته سوم، تیم آماده پرسپولیس درورزشگاه تختی به دیدار نفت تهران رفت.

نیمه نخست این دیدار چندان جذاب و تماشایی از کار در نیامد،شاگردان برانکو سه فرصت و شاگردان حمید درخشان نیز یک فرصت مسلم گلزنی را دراین نیمه از دست دادند.

بازیکنان نفت درنیمه نخست با دوندگی زیاد و ارایه یک بازی فیزیکی برنامه های تاکتیکی حریف را برهم ریخته و بازی، تقریبا متعادل دنبال شد همین مساله باعث شد بازیکنان این تیم که بدون بدنسازی مناسب پای به رقابت های لیگ برتر گذاشتند دچار افت بدنی شده و درهمان دقیقه نخست از شروع نیمه دوم دروازه شان باز شود.

البته این پایان اشتهای سیری ناپذیر یاران برانکو نبود و آنان دو گل دیگر نیز به ثمر رساندند و این دیدار در پایان با نتیجه 3 برصفر به پایان رسید تا تیم پرسپولیس با سه امتیاز این دیدار 9 امتیازی شده و درصدرجدول رده بندی این رقابت ها بایستاد البته از کنار کیفیت نامطلوب زمین ورزشگاه تختی که بر روی عملکرد بازیکنان دو تیم تاثیرمنفی گذاشته بود نیز نباید به راحتی گذشت.

به هرحال به نظر می رسد چنانچه قرار است بازی های تیم های تهرانی به جز استقلال و پرسپولیس دراین ورزشگاه برگزار شود باید هرچه سریع تر زیرساخت های این ورزشگاه اصلاح و آماده برگزاری مناسب این رقابت ها شود.

حضور 23 هزار هوادار در ورزشگاه تختی برای تماشای دیدار تیم های پرسپولیس و نفت تهران که یک رکورد برای این ورزشگاه به شمار می رود حاکی از آن است که مسئولان آن باید علاوه بر زیرساخت ها به فکر تردد بدون دردسر هواداران درطول مسیر رسیدن و بازگشت و رسیدن به این ورزشگاه باشند.

به طورحتم حضورجمعیت انبوه 23 هزار نفری علاوه براینکه مشکلات ترافیکی منطقه را افزایش می دهد نارضایتی ساکنان و اهالی منطقه را نیز درپی خواهدداشت و مسئولان باید هرچه سریع تر به فکر ترمیم کاستی ها و رفع این نواقص باشند.

در ادامه این رقابت ها ودر دومین روز از هفته هفدهم لیگ برتر،روز جمعه شاگردان اکبر میثاقیان با نتیجه 2 بریک مغلوب فولاد خوزستان شدند تا نخستین شکست خود در لیگ هفدهم را تجربه کنند.

پس از این دیدار تیم های اصفهانی سپاهان و ذوب آهن برابر رقبای خود پارس جنوبی جم و پیکان به میدان رفته و هر دو متوقف شدند هرچند هنوز درابتدای فصل هفدهم هستیم اما با روندی که شاگردان زلاتکوکرانچار درپیش گرفته وبازی هایی که انجام می دهند به نظر می رسد این تیم مشکلات جدی داشته وباید هرچه زودتر این مشکلات برطرف شود.

شاگردان امیر قلعه نویی در ذوب آهن نیز در هفته سوم و در دیدار مقابل تیم پیکان به نتیجه ای جز تساوی بدون گل دست نیافتند.

از این بازی ها که بگذریم دیدار تیم های صنعت نفت آبادان و پدیده مشهد نیز دیدنی بود،شاگردان فراز کمالوند در این دیدارنیز همانند 2 بازی قبلی خود کاملا هماهنگ نشان دادند و در پایان با نتیجه 2 برصفر حریف سخت کوش خود را شکست داده و با شش امتیاز در رده چهارم جدول رده بندی این رقابت ها ایستادند.

اما درحساس ترین دیدار این هفته تیم استقلال در ورزشگاه آزادی تهران از تراکتورسازی پذیرایی کرده و با نتیجه یک برصفر این تیم را مغلوب کرد تا آبی پوشان تهران نیز سرانجام درهفته سوم موفق به کسب سه امتیاز کامل مسابقه شوند.

استقلال هر چند در زمین خودی و با حمایت هواداران در نیمه نخست به گل رسید اما درنیمه دوم برابر تیم ضعیف شده تراکتورسازی کاملا خنثی و دست به عصا حرکت کرد.

ارائه بازی تاخیری دردستور کار بازیکنان منصوریان بود وآنان عجله ای برای بازی از خود نشان نمی دادند از سوی دیگر بازیکنان حریف با دراختیارداشتن توپ و میدان چندین موقعیت مناسب داشتند دریکی از این صحنه ها شوت مهاجمان تراکتورسازی با دیرک افقی دروازه رحمتی اصابت کرده و آن را به لرزه درآورد و در صحنه خطرناک دیگری مهاجمان این تیم نتوانستند دروازه خالی حریف را باز کنند.

در نهایت استقلال به سه امتیاز این دیدار رسید و با چهار امتیاز از سه بازی در رده دهم ایستاد.

تراکتورسازی نیز بدون امتیاز در قعر جدول رده بندی این لیگ قرار گرفت.

هفته سوم لیگ برتر در مقایسه با هفته های اول و دوم به نسبت کم گل تر بود به طوری که در این هفته 14 گل در8 بازی به ثمر رسید واین درحالی است که درهفته مشابه قبل 25 بار توپ از خط دروازه ها عبور کرده بود.

جدول رده بندی لیگ برتر:

1-پرسپولیس/3 بازی / 9 امتیاز

2-پارس جنوبی جم/ 3 بازی/7 امتیاز(تفاضل گل 4)

3-سایپا/ 3 بازی/ 7 امتیاز(تفاضل گل 2)

4-صنعت نفت آبادان/ 3 بازی/ 6 امتیاز(تفاضل گل 2 )

5-ذوب آهن اصفهان/ 3 بازی/ 5 امتیاز(تفاضل گل 3)

6-پدیده / 3 بازی/ 4 امتیاز(تفاضل گل 2)

7-سیاه جامگان/ 3 بازی/4 امتیاز(تفاضل گل صفر)

8-استقلال خوزستان/ 3 بازی/ 4 امتیاز(تفاضل گل صفر)

9-استقلال تهران/ 3 بازی/ 4 امتیاز(تفاضل گل صفر)

10- فولاد خوزستان/ 3 بازی/4امتیاز(تفاضل گل منفی یک)

11-نفت تهران/3 بازی/ 4 امتیاز(تفاضل گل منفی 2 )

12-گسترش فولاد/ 3 بازی/3 امتیاز(تفاضل گل منفی 5 )

13- پیکان/3 بازی/2 امتیاز(تفاضل گل منفی یک )

14-سپاهان / 3 بازی/ 2 امتیاز(تفاضل گل منفی 4 )

15- سپیدرود رشت/ 3بازی/ بدون امتیاز(تفاضل گل منفی 3 )

16- تراکتورسازی/ 3بازی/بدون امتیاز(تفاضل گل منفی 3 )