چهارمین روز مسابقات بسکتبال کاپ آسیا در لبنان با چهار بازی از گروه های یک و دو پیگیری شد که تیم های ایران و اردن و فیلیپین با پیروزی در بازی های دومشان موفق به صعود به مرحله یک چهارم نهایی شدند.

به گزارش سحر به نقل از ایرنا، در چارچوب گروه یک مسابقات کاپ آسیا تیم ملی ایران جمعه شب به مصاف سوریه رفت که در پایان موفق شد این تیم را با نتیجه 87 بر 63 شکست دهد.

ایران که بازی نخست خود در برابر هند را نیز برده بود، با پیروزی دومش توانست حضور خود در مرحله یک چهارم نهایی را تثبیت کند.

در دیگر بازی این گروه تیم ملی اردن نیز همچون ایران به دومین پیروزی خود دست یافت و بر تیم هند با نتیجه 61 بر 54 غلبه کرد.

آخرین بازی های این گروه روز یکشنبه برگزار خواهد شد که طی آن ایران به مصاف اردن خواهد رفت و سوریه و هند نیز روبروی هم قرار خواهند گرفت.

در گروه دوم مسابقات نیز دو بازی برگزار شد. تیم فیلیپین که در بازی نخست خود با شکست تیم صاحب عنوان چین، شگفتی آفرید جمعه شب نیز با شکست عراق با نتیجه 87 بر 63 اثبات کرد که یکی از تیم های قدرتمند این دوره از مسابقات است.

در دیگر بازی این گروه، چین توانست با نتیجه قاطع 92 بر 67 تیم ملی قطر را که در بازی نخست نیز از عراق شکست خورده بود، از سد راه بردارد.

مسابقات کاپ آسیا تا 29 مرداد ادامه پیدا خواهد کرد.