‌ستاد انتخاباتی روحانی در استان هرمزگان از روز جمعه (۸ اردیبهشت‌) فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.

به گزارش  سحر- پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی- سخنگوی ستاد انتخاباتی حسن روحانی شب گذشته در این مراسم با بیان اینکه از موضع روزنامه‌نگار و کسی که به مشکلات و خواسته‌های مردم آگاه است در اینجا سخن می‌گویم، تصریح کرد: در نخستین مناظره تلویزیونی آنچه از قالیباف مشاهده کردم، تداعی‌کننده احمدی‌نژاد دیگری بود و نشان داد این افراد همچنان هستند و قصد ادامه فعالیت‌های گذشته‌شان را دارند. باید بیش‌از پیش عزم خود را برای ادامه دولت تدبیر و امید به کار ببندیم.

محمد علی وکیلی بابیان اینکه در عجبم چرا روحانی در مناظره تلویزیونی نجابت به خرج داد، تصریح کرد: دوستان برای حفظ اخلاق و حرمت جامعه زبان به کام گرفتند.

وی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: اگر برجام نتیجه نداشت، صادرات نفت به صفر می‌رسید و نفتی که با پرچم کشور جیبوتی به کشورهای متقاضی می‌رفت و پول آن را با هزار التماس و خواهش به‌صورت کالای دسته چندم چینی و هندی می‌گرفتیم اکنون با پرچم کشور جمهوری اسلامی ایران و با هر ارزی که بخواهیم صادر می‌کنیم و درآمدش را دریافت می‌کنیم، صادر نمی‌کردیم؛ آن‌هم با رقمی مشابه پیش از تحریم‌ها. اگر برجام نبود جهان پشت سر ترامپ چموش بود، اکنون تمام جهان در حمایت از برجام در مقابل ترامپ ایستاده‌اند و اکنون ترامپ در انزواست.

سخنگوی ستاد انتخاباتی روحانی با اشاره مقایسه شرایط مالی سال ۸۴ با سال ۹۲، ادامه داد: امروز آرامش مثال‌زدنی در کشور حکم‌فرماست؛ گرچه اصلاح‌طلبان به روحانی انتقاداتی دارند و همان‌طور که آقای ذوالقدر نماینده مردم هرمزگان به‌عنوان یکی از برندهای اصلاح‌طلبان مجلس شاهد است در فراکسیون امید بارها به روحانی در خصوص افراد کابینه انتقاد کرده و شرط تداوم حمایت از وی را تغییر کابینه و جوان شدن آن اعلام کرده‌ایم، اما نباید فراموش کنیم گره‌های زیادی به دست روحانی باز شد و عقلای جامعه باید پشت سر و حامی روحانی باشند؛ زیرا تمامی تندروها و کسانی که با بالا رفتن از سفارت عربستان راه گردشگری به کشور را بستند اکنون در حمایت از چه فردی در انتخابات حضور دارند؟

وی عنوان کرد: امروز جنگ بین دو گفتمان عقلا و خرد جمعی و تعامل با جهان با گفتمان تندروها و آتش‌افروزهاست و انگار انتخابات میدان مزایده است و رأی مردم خریدنی است که وعده ۲۵۰ هزارتومانی یارانه می‌دهند و این تنها توهین به شعور ملت ایران است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشکلات کشور بدون تعامل با دنیا قابل‌حل نیست، تصریح کرد: مقاومت پایدار مقابل آمریکا و توطئه دشمنان چاره‌ای جز پذیرش منطق کشورمان ندارد و دیپلمات‌هایی در قامت ظریف هستند که می‌توانند با زبان دنیا با دنیا صحبت کنند.

وی در پایان بابیان اینکه افتخار می‌کنم که عشایر زاده‌ام، اضافه کرد: باید دولت آینده سهم زاگرس را در منابع انسانی کشور به‌خوبی ادا کند و باید ساخت کشور از مرکز به ساخت پیرامونی تغییر یابد و تا زمانی که سهممان از منابع انسانی به دست نیاید سهممان زا بودجه و سایر منابع افزایش نمی‌یابد و امیدوارم در دولت آینده سهم زاگرس نشینان از وزرای کابینه اعطا شود.

 

منبع: ایسنا