سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به سخنان روز گذشته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: توصیه ما به طرف آمریکایی این است که در مورد نقش بی بدیل جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم در خاورمیانه واقع بین باشد.

به گزارش سحر از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی روز چهارشنبه در واکنش به اظهارات همتای آمریکایی خود درخصوص برجام وهمچنین نقش ایران در منطقه گفت: از شنیدن سخنان تکراری و غیر واقع بینانه این مقام آمریکایی تعجب نمی کنیم و با نیات و اهداف مقامات مختلف این کشور از تکرار اینگونه ادعاها و اتهامات بی پایه و اساس علیه جمهوری اسلامی ایران آگاهیم.

سخنگوی وزارت خارجه ادامه داد: به نظر می رسد گوینده این سخنان نیز علاقه چندانی به استقرار صلح و ثبات و امنیت در منطقه خاورمیانه و جهان و رضایتی از روند رو به زوال تروریسم در کشورهای عراق و سوریه ندارند.

قاسمی تصریح کرد: توصیه ما به طرف آمریکایی این است که در مورد نقش بی بدیل جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم در خاورمیانه واقع بین باشد.

سخنگوی وزارت خارجه در ادامه گفت: اثبات پایبندی جمهوری اسلامی ایران به روح و متن برجام، کار سختی نیست و بارها از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی و طرف های برجام مورد تایید قرار گرفته است.

قاسمی بیان داشت: به نظر می رسد طرح ادعای نقض روح برجام توسط ایران، از سوی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بیش از هر چیز با هدف انحراف افکار عمومی بین المللی از اقدامات غیرسازنده و تحریک آمیزی است، که بارها از سوی این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته و در راه انتفاع کامل ایران از منافع برجام کارشکنی کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه ادامه داد: اقدامات و رویکردی که دولت جدید آمریکا طی ماه های گذشته در پیش گرفته است، بر خلاف صراحت متن برجام مبنی بر اجرای آن با «حسن نیت» و خودداری از اقداماتی است که مانع «اجرای موفقیت آمیز» این توافق بین المللی و چندجانبه می شود.