سید کاظم اکرمی چهره شاخص اصلاح طلب، در بررسی عملکرد دولت یازدهم برجام را مهمترین دستاورد این دولت خواند و اظهار کرد: تحقق برجام که در نتیجه آن ایران از ذیل فصل هفتم منشور ملل متحد خارج شد را نمی توان از نظر دور داشت.  طبق ماده 41 و 42 فصل هفتم سازمان ملل، کشور ذیل این فصل راهی جز پذیرش جنگ یا تسلیم شدن ندارد و این تنها ایران بود که توانست بدون رخ دادن جنگی از آن خارج شود.

وزیر آموزش و پرورش دولت میرحسن موسوی در گفت وگو با سحر- پایگاه اطلاع رسانی ستاد دکتر حسن روحانی- به دیداری که در دولت یازدهم بین حسن روحانی و رییس جمهور فرانسه انجام شد اشاره کرد و گفت: فرانسوا اولاند در این دیدار به رییس جمهور کشورمان گفته بود که 2 سال پیش در همین اتاق جنگ با ایران برنامه ریزی می شد ولی با آمدن دولت یازدهم این معادلات بر هم خورد.

 اکرمی تاکید کرد که حسن روحانی کشورها را متوجه این امر که باید با زبان منطق با ایران سخن بگویند.

وی همچنین وجود سیاستمداران توانمند و قهاری نظیر محمدجواد ظریف در راس تیم دپیلماسی هسته ای را از دیگر اقدامات کارآمد دولت یازدهم برای رسیدن به هدف برشمرد.

اکرمی در ادامه به تاسیس کارخانه دارو در کرج طی چند روز گذشته اشاره کرد و گفت: نبود دارو برای بیماران خاص از معضلات سالهای گذشته کشور بود که  اکنون با استقرار دولت یازدهم حل شده است.

وزیر اسبق آموزش و پرورش در ادامه با پیش کشیدن مشکلات اقتصادی کشور عنوان کرد: رسیدن رشد منفی 7 درصد به 8 درصد مثبت کاری سخت و دشوار بود که در این دولت انجام شد.

اکرمی در ارتباط با نرخ دلار نیز یادآوری کرد: در دولت گذشته قیمت دلار در دوره هشت ساله همواره نوسان داشت، ولی در این چند سال نوسان دلار بین سه تا چهار هزار ریال بوده است.

وی افزایش صادرات نفت و خودکفایی در تولید گندم را هم از دیگر دستاوردهای مثبت این دولت خواند.

اکرمی با اشاره به افزایش حقوق معلمان و فرهنگیان تصریح کرد: دولت یازدهم با همه مشکلاتی که در فروش نفت 40 دلاری داشت حقوق فرهنگیان را اضافه کرد. این افزایش حقوق را نمی گویم که در 100 درصد اما در 80 درصد از جمعیت فرهنگیان اعمال شد که باقیمانده این تعداد هم با انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس دولت یازدهم انجام خواهد شد.