فعال سیاسی اصلاح طلب و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: دولت تدبیر و امید فضای سیاسی کشور را که در دولت قبلی بشدت محدود شده بود، تلطیف کرد و اکنون شاهد نشاط سیاسی در کشور هستیم.

به گزارش ایرنا, علی تاجرنیا شنبه شب در آیین افتتاح ستاد دانشجویی حسن روحانی در اردبیل افزود: در دولت قبلی احزاب و مطبوعات به حاشیه رانده شده بودند، بسیاری از احزاب منحل و شمار زیادی از روزنامه ها هم توقیف شدند.

وی بیان کرد: امروز این وضعیت کاملا تغییر یافته، در دانشگاهها شاهد نشاط سیاسی هستیم و این در حالی است که در دولت قبلی دانشجویان به علت فعالیت سیاسی ستاره دار و استادان دانشگاه هم وادار به بازنشستگی پیش از موعد شدند.

این فعال سیاسی اضافه کرد: مخالفان به‌خوبی می‌دانند که اگر بر سر راه دولت روحانی سنگ‌اندازی و مانع تراشی نکنند قطعا وی پیروز انتخابات خواهد شد.

نماینده مجلس ششم با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید در بدترین وضع کشور، مسئولیت قوه مجریه را به عهده گرفته است، اضافه کرد: روحانی، وارث مشکلاتی است که دولت‌های نهم و دهم برای کشور به یادگار گذاشته اند.

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، اتهامات و حملات نسبت به دولت روحانی را فضاسازی و فرافکنی دانست و افزود: مخالفان با اتهام و حمله به روحانی قصد دارند دولت تدبیر و امید را تضعیف کنند تا او به اهداف و وعده‌های انتخاباتی خویش دست پیدا نکند.

وی بابیان اینکه دولت روحانی رشد اقتصادی را در کشور تحقق بخشید، افزود: کشور با شعارهای پوپولیستی اداره نمی شود و کسانی که توانایی اداره یک شهر را ندارند اکنون سودای ریاست جمهوری در سر می پرورند اما قطعا مردم به آنان اقبالی نشان نخواهند داد.

تاجرنیا افزود: مردم در این دوره از انتخابات هم به عقلانیت رای خواهند داد و دولت بعدی روحانی نیز دولتی اصلاح طلب خواهد بود.

وی اضافه کرد: جهت گیری ها و نظرسنجی های صورت گرفته نشان دهنده پیروزی روحانی است اما باید تلاش کرد تا حضور حداکثری مردم در این انتخابات محقق شود.