سخنگوی وزارت امور خارجه، اقدام وزارت خزانه‌داری آمریکا در اعمال تحریم علیه چند شهروند ایرانی را اقدامی محکوم، سیاسی، نسنجیده و بی‌اساس خواند.

به گزارش سحر به نقل از ایسنا، بهرام قاسمی با اشاره به این موضوع که آمریکا در سال‌های گذشته همواره یکی از کشورهای مبدأ و مرکز حملات سایبری علیه دستگاه‌ها، سازمان‌ها و مراکز دولتی ایران بوده است، اظهار کرد: اتهام نادرست و بی‌پایه به شهروندان ایرانی مبنی بر حمله سایبری، ادعایی بی‌ربط و بلاوجه بوده و مغایر با حقوق اولیه افراد برای دسترسی و گردش آزاد اطلاعات و فضای مجازی است. اقدام دولت آمریکا، حرکتی برخلاف تمامی موازین شناخته شده حقوقی و بین‌المللی است.

این دیپلمات با رد اتهام جاسوسی سایبری علیه شهروندان ایرانی افزود: اقدام اخیر آمریکا صرفا در راستای تداوم سیاست ایران‌هراسی و ایران‌ستیزی دولتمردان حاکم بر کاخ سفید قابل تفسیر است و تحریم‌های جدید علیه شهروندان ایرانی نمونه دیگری از ایران‌آزاری و ایجاد تنگنا و محدودیت‌ها علیه مردم ایران به حساب می‌آید که در برابر زیاده‌خواهی و سیاست‌های ستیزه‌جویانه آمریکا ایستادگی کرده‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با هشدار به دولت آمریکا نسبت به تداوم این‌گونه سیاست‌های خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران، به تصمیم‌سازان و سیاست‌گذاران آمریکایی توجه داد هرچه بیشتر به عواقب سیاست‌های شکست خورده، غلط و رویکرد ایران‌هراسانه و ایران‌ستیزانه خود بیندیشند و از رفتارهای نابخردانه احتراز کرده و راه عقلانیت در پیش گیرند.