کره شمالی به آمریکا هشدار داد که تبدیل به یک "غول نظامی جهانی" شده و آمریکا را به حمله هسته‌ای تهدید کرد.

به گزارش سحر  به نقل از پایگاه اکسپرس، کره شمالی اعلام کرد، آماده دست زدن به حمله نابودگری است که برای دشمنانش "ویرانی نهایی و خفت بار" به ارمغان خواهد آورد.

این پیام در حالی از سوی کره شمالی ابراز شده که نگرانی‌ها از بابت وقوع جنگ جهانی سوم در اثر بحران شبه جزیره کره افزایش پیدا کرده است.

چند روز پیش نیز دولت کره شمالی هشدار داد که در هر زمان ممکن است یک جنگ هسته‌ای سر بگیرد. هشدار مذکور در حالی از سوی رسانه رسمی کره شمالی منتشر شد که چند روز پیش کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی مجددا در یک اقدام چالش طلبانه دست به شلیک آزمایشی یک موشک بالستیک قاره پیما به سمت ژاپن زد. این موشک ۲۴ ساعت بعد از آن شلیک شد که پیونگ یانگ به ژاپن هشدار داد که باید در زیر آب‌های دریا مدفون شود.

در مقاله‌ای که در روزنامه رسمی رودونگ سینمون کره شمالی منتشر شد آمده است که آمریکا به دنبال توجیه جنایاتش علیه کره شمالی با دست آویز قرار دادن سلاح‌های دفاعی این کشور است.

این نشریه عنوان کرد: تحریم‌ها، تحلیل‌ها، فشارها و ارعاب‌های خنده‌دار و غیرمحتاطانه کشورهای دیگر تنها کره شمالی را به استفاده هرچه بیشتر از سلاح‌های مرگبارش تحریک خواهد کرد. آمریکا بازدارندگی هسته‌ای جمهوری دموکراتیک خلق کره را که تنها برای دفاع شخصی است "بزرگترین تهدید علیه صلح" خوانده است.

نشریه رودونگ سینمون ادامه داد: جمهوری دموکراتیک خلق کره به هرچیزی دسترسی داشته و به رغم سخت‌ترین تحریم‌ها و فشارهایی که نیروهای متخاصم اعمال کردند هر آنچه که می‌توانست به دست آورده است و این چیزی جزء خیال پردازی نیست که فکر کنیم جمهوری دموکراتیک خلق کره متزلزل می‌شود تا رفتارش را در مواجهه با تحریم‌های جدید تغییر دهد.