رئیس جمهوری آمریکا در نخستین سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل درمورد توافق هسته ای گفت: این بدترین و یکی از یک طرفه ترین توافقی بوده که امریکا تاکنون در ان حضور داشته است.

به گزارش سحر به نقل از اعتدال، دونالد ترامپ  افزود: این بدترین و یکی از یکطرفه ترین توافقی بوده که آمریکا تاکنون در آن حضور داشته است. این توافق مایه دردسر و نگرانی برای آمریکا شده است.

ترامپ خاطر نشان کرد: ما اجازه نخواهیم داد ایران سلاح هسته ای بسازد. ما نمی توانیم اجازه دهیم که ایرانی ها از توافق هسته ای به عنوان پوششی برای جنگ افراز هسته ای خود استفاده کند.

وی توافق هسته ای را مایه دردسر و شرمساری برای امریکا اعلام کرد و افزود: ایران یک حکومت خشن و بی رحم است.

ترامپ گفت: وقت آن رسیده که جامعه جهانی با یک حکومت خطرناک دیگر هم مقابله کند. حکومت دیگری که آشکارا به کشتار جمعی اشاره می کند، شعار مرگ بر آمریکا و نابودی اسرائیل هم سر می دهد. بله حکومت ایران.

وی در ادامه مدعی شد: صادرات اصلی ایران خشونت و خونریزی است.

ترامپ گفت: ما نمی خواهیم اجازه دهیم که ایران به فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده خود در منطقه ادامه دهد.

رئیس جمهوری امریکا تصریح کرد: زمان آن فرا رسیده که کل جهان به ما در درخواست برای پایان دادن حرکت ایران در مسیر مرگ و نابودی بپیوندد.

رئیس جمهوری امریکا در ادامه این سخنرانی عنوان کرد: زمان آن رسیده است که ایران تمامی شهروندان امریکایی را که ناعادلانه زندانی کرده، آزاد کند.

وی افزود: دولت ایران باید به حمایت از تروریستها پایان دهد، به نفع مردمش فعالیت کند و همچنین به استقلال و تمامیت ارضی همسایگانش احترام بگذارد.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه صبت های خود حکومت ایران را به پنهان شدن پشت یک نقاب دروغین از دموکراسی متهم کرد.

ترامپ افزود: ایران کشوری ثروتمند و دارای فرهنگ بالایی است که حکومتش درآمد نفتی این کشور را به جای بهبود شرایط مردم، در انتقال به یکسری از گروهها از جمله حزب الله لبنان هزینه می کند.

 رئیس جمهوری امریکا مدعی شد: توافق هسته ای در مهار نقش خرابکارانه ایران در مناقشات خاورمیانه ناکام بوده است. اگر توافق هسته ای به عنوان پوششی برای ساخت سلاح هسته ای باشد ما نمی توانیم از آن تبعیت کنیم.