عضو فراکسیون امید مجلس تاکید دارد که موضوع عدم ائتلاف اصلاح طلبان در سال 98 که توسط محمدرضا عارف طرح شده در فراکسیون امید مورد بحث قرار نگرفته و این موضوع نظر شخصی ریاست فراکسیون امید است.

با وجود تعطیلی جلسات علنی مجلس در هفته جاری اما اظهار نظر محمدرضا عارف ، رییس فراکسیون امید مجلس در خصوص این موضوع که اصلاح طلبان در سال 98 دیگر ائتلاف نمی کنند موجی از واکنش های مختلف را برانگیخت. برخی چهره های اصلاح طلب در خارج از مجلس تاکید کردند که این تصمیم جمعی و نگاه جریان اصلاحات به آینده و انتخابات مجلس یازدهم در سال 98 نیست و چنین تصمیم در شورایهای تصمیم گیری اصلاحات گرفته نشده است.

در این بین از داخل مجلس نیز مطرح شد که آیا این ادعا در خصوص این مساله موضع فراکسیون امید است یا خیر. مساله ای که غلامرضا حیدری ، عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در این خصوص می گوید : موضوع عدم ائتلاف اصلاح طلبان در سال 98 در فراکسیون امید به بحث گذاشته نشده است در نتیجه دقیقا به خاطر ندارم که این موضوع مصوبه فراکسیون امید باشد.

وی در این خصوص به جمهوریت می گوید: اگر آقای دکتر عارف این موضوع را به عنوان نظر شخصی خود مطرح کرده است به عنوان نظر سیاستمداری کهنه کار محترم است.

نماینده مردم تهران در این خصوص گفت: شاید الان کمی زود باشد که بخواهیم به سمت گزینه عدم ائتلاف برویم ، نباید از یاد برد که ائتلاف امری سیاسی است و امور سیاسی موضوعی است اقتضایی است و تصمیم گیری در مورد آن به شرایط و مقتضیات زمان خود دارد.

حیدری با بیان این که این موضوعات باید در زمان خود بررسی شود، ادامه داد: ایده آل این است که احزاب میدان دار اصلی باشند و بر اساس مرام احزاب رقابت صورت گیرد اما به علت فقدان حزب شرایط در کشور ما در زمان انتخابات پیچیدگی هایی پیدا می کند.