مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ظرفیت پذیرش در چهارمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور را ۱۱هزار و ۱۱۷ نفر عنوان کرد و گفت:‌داوطلبان می توانند نتایج اولیه این آزمون را بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور مشاهده کنند.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این مطلب اظهار کرد:‌ بر اساس ضوابط تعداد ۴۰۲ هزار و ۴۴۲ داوطلب نسبت به ثبت نام برای شرکت در چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور در سال ۹۶ ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۲۲۲ هزار و ۷۳۸ نفر زن و ما بقی مرد هستند. به عبارت دیگر حدود ۵۵.۳ درصد داوطلبان ثبت‌نام کننده در این آزمون زن هستند.

وی گفت: بر اساس برنامه زمانی مشخص شده آزمون برای تعداد ۲۲۴ هزار و ۲۲۶ داوطلب گروه‌های یک، دو، سه و چهار در صبح و برای تعداد ۱۸۷ هزار و  ۲۱۶ داوطلب در گروه‌های ۵ و ۶ در بعداز ظهر روز جمعه، سوم شهریور ماه امسال در ۵۳ شهرستان مختلف کشور در ۱۱۸ حوزه امتحانی برگزار شد.

دکتر توکلی تاکید کرد: از تعداد ۴۰۲ هزار و ۴۴۲ داوطلب ثبت‌نام کننده جمعا تعداد ۳۰۹ هزار و ۹۷۱ داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند، به عبارت دیگر ۷۷.۰۲ درصد داوطلبان در جلسه آزمون حاضر بودند.

به گفته وی، از تعداد ۳۰۹ هزار و ۹۷۱ داوطلب حاضر در جلسه آزمون، تعداد ۱۷۱ هزار و ۲۲۳ نفر از داوطلبان زن و ما بقی مرد هستند، به عبارت دیگر ۵۶.۲۱ درصد از حاضرین را زنان تشکیل دادند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده نتایج اولیه سه برابر ظرفیت آزمون فوق شب گذشته سه‌شنبه چهارم مهرماه جاری بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفت.

دکتر توکلی افزود: داوطلبان معرفی شده به هر یک از دستگاه‌های اجرایی کشور موظف هستند جهت ارائه مدارک و مستندات مربوط با توجه به مفاد اطلاعیه‌ای که به همراه فهرست اسامی آنها بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد، به دستگاه‌های اجرایی مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: نتایج نهایی این آزمون در چارچوب قوانین و مقرارت مربوط مطابق با مفاد اعلام شده در دفترچه آزمون و پس از کنترل مستندات داوطلبان معرفی شده در سقف حداکثر سه برابر ظرفیت برگزاری مصاحبه استخدامی و اعمال اولویت‌های قانونی از جمله سهمیه ایثارگران و معلولین اعلام می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش کشور در پایان خاطرنشان کرد: ظرفیت پذیرش چهارمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور در سال ۹۶ تعداد ۱۱ هزار و ۱۱۷ نفر است.