رئیس کمیته صنعت کاران و مهندسان ستاد مرکزی دکتر روحانی گفت: نگذاریم مشکلات دولت گذشته، کشور را دوباره گرفتار کند بلکه باید تلاش کنیم که با ادامه یافتن سیاست های دولت یازدهم در چهار سال آینده ، روند توسعه و پیشرفت جمهوری اسلامی نهادینه شود.

به گزارش ایرنا، رضا نوروززاده جمعه در اولین نشست هم اندیشی حامیان دکتر روحانی در خراسان شمالی اظهار کرد: سرنوشت ملت از صندوق‌های رأی بیرون می‌آید بنابراین اهمیت انتخابات بر کسی پوشیده نیست.

نماینده اسبق پنج دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به انقلاب اسلامی با رهبری امام خمینی (ره) افزود: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، انقلاب دیگری در تاریخ ایران به وقوع پیوست که انقلاب مشروطیت بود٬ رهبران اصلی آن، مراجع تقلید بودند اما آن انقلاب نتوانست تداوم پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: علت نداشتن تداوم انقلاب مشروطیت، این بود که نهادهای مدنی شکل نگرفته بودند، البته کار بزرگی انجام شد اما تندروی شد و شعارها جای شعور را گرفت و به حکومت سلطنتی بازگشتیم، اما در انقلاب اسلامی که با رهبری امام خمینی (ره) رقم خورد، امام از همان ابتدا تاکید زیادی بر حضور و نقش موثر مردم داشتند و در حالیکه اکثر مردم ایران متحد در خیابان ها حضور داشتن ایشان تاکید بر برگزاری همه پرسی برای انتخاب شیوه حکومت کردند.

نوروز زاده گفت: امام خواستند که مردم در انتخابات شرکت کنند و رأی دهند و بر این اساس نظام جمهوری اسلامی ایران پایه گذاری شد.

نماینده پنج دوره مجلس شورای اسلامی بیان داشت: بر ملت است که نهادهای مدنی را شکل دهند و تجمع های فکری را نهادینه کنند اگر مردم بخواهند، می توانند از حقوق خود دفاع کنند و کسی نمی‌تواند کاندیدای خود را بر ملت تحمیل کنند.

نوروززاده تاکید کرد: اگر تشکل ها و احزاب خود را تقویت نکنیم و قدرت ندهیم، اگر تشکل ها را سامان ندهیم، ادامه روند فعالیت های انتخاباتی سخت تر و مردم سالاری دینی به صورت کامل تحقق نخواهد یافت.

وی افزود: ما وقتی صحبت از دولت و دوره ای خاص می کنیم، از گفتار و عمل آنان حمایت می کنیم. آقای روحانی خطر کرد و پشت تریبون از حق ملت دفاع می‌کند و حقوق شهروندی را مطرح می کند، ما نیز باید پشت سر او و حامی او باشیم.

وی تصریح کرد: کشور اگر سامان خود را پیدا نکند و بر اساس تشکیلات اداره و نظام اداری منسجم نشود، اداره اش به هرج ومرج می رود.

وی با اشاره به انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی در دولت گذشته خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی که سال های سال سابقه داشت و حساب و کتاب ملت در آنجا سامان پیدا می کرد، در دولت قبل تعطیل شد.

وی با بیان اینکه این سازمان تعطیل شد تا اموال را به تاراج ببرند گفت: امیرکبیر را نزدیک ترین کسانش کشتند چون خواست نظم ایجاد کند، به همین جهت باید به کسانی رأی دهیم که به نظام اداری و انسجام تشکیلاتی معتقد​ هستند.

وی با بیان اینکه چه بسیار پول هایی که از بین رفته و اکنون کسی آدرسی از آن ندارد با طرح سوال مبنی بر اینکه چه کسی سبب بی ابرویی مالی کشور شد، چه کسی باعث به تاراج بردن اموال ملت شد افزود: آنها هم باعث نابودی اقتصاد کشور شدند و هم امروز طلب کار هستند.

نوروززاده یکی از رسالت های سازمان برنامه و بودجه را نظارت بر وضعیت بودجه ای عنوان کرد و افزود: با تلاش این دولت سازمان برنامه و بودجه احیا شد.

وی به سیاست های خارجی دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: دنیا و بازار جهانی نظم دارد و تابع​ نظم است و تا زمانی که با جهان ارتباط برقرار نکنیم و سهم خود را از بازار تجاری پرداخت نکنیم نمی توانیم صادرات داشته باشیم و امکانات مورد نیاز را وارد​ کنیم.

وی بر حمایت از دولت تدبیر و امید تاکید کرد و افزود: در این زمینه دستور عقل این است که هر خانه یک ستاد باشد و برای این انتخابات تلاش کنیم و اگر غیر از این باشد، دوباره گرفتار می شویم.

وی درباره دستاوردهای سیاستهای خارجی گفت: ما کشور متمدنی هستیم و زبان تمدن زبان جنگ نیست آقای روحانی تلاش داشته​ با زبان مذاکره مشکلات را حل کند، روحانی با برجام، ایران را از جنگ دور کرد و اکنون ایران عزت و عظمت دست یافته است، اینکه امروز اعتراف می کنند که ایران برجام را رعایت کرده، نشان از عظمت ما است.

نماینده پنج دوره مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز باید از رأی درست خود صیانت کنیم و از فضای گران سنگ و گران قیمت که ایجاد شده را حفاظت کنیم.

وی گفت: دستاوردهای دولت باید برای همه مردم در شهر و روستا تبیین شود تا بدانند که دولت چه خدماتی داشته است و چه مشکلاتی با تدبیر دولت حل شده است.

وی تصریح کرد: آقای روحانی، دولت را با کوهی از بدهی، بی نظمی و مشکلات تحویل گرفته و کارهای خوبی انجام شده است و اکنون باید تلاش کنیم و نگذاریم با حلب های روغن بلایی هشت سال دولت گذشته را بر سر ملت بیاورند.

وی سیاست خارجی دولت در منطقه را موفقیت آمیز ارزیابی کرد و گفت : ایجاد حسن اعتماد در مسیر توسعه برای دیگران، برای سرمایه گذاری در کشور از دیگر دستاوردهای دولت است .