رئیس ستاد جوانان حجت الاسلام حسن روحانی گفت: فضای کشوربرای دستیابی به پیشرفت نیازمند آرامش است.

به گزارش ایرنا، سیدشهاب طباطبایی روز یکشنبه درمناظره ای با سیدوحید طباطبایی با همتای خود در ستاد انتخاباتی حجت الاسلام رئیسی در پاسخ به این پرسش که عملکرد دولت را درحوزه اشتغال آیا موفق می دانید؟ گفت: دولت تدبیر و امید کشور را در وضعیت ورشکستگی تحویل گرفت و دولت نمی تواند به یکباره شرایط را تغییر دهد و برای بهبودی وضعیت اقتصاد نیازمند فرصت زمانی است.

وی درادامه با اشاره به نگاه منتقدان دولت درحوزه اقتصاد گفت: ای کاش این دوستان در دولت قبل نیز با این تیزبینی، جدیت و دقت دولت گذشت را نیز نقد می کردند؛ وضعیت اقتصاد انقدر نا به سامان نمی شد.

وی با بیان اینکه دردولت قبل 6 میلیون تن واردات گندم داشتیم اظهارداشت: با توجه به برنامه ریزی منسجم و کارشناسی ‌در انتهای سال 95 توانستیم یک و نیم میلیون تن گندم صادر کنیم.

به گفته وی،‌ در دولت قبل روزانه 20 میلیون لیتر بنزین وارد می کردیم ولی دردولت کنونی روزانه 5 میلیون لیتر بنزین وارد می شود.

طباطبایی با بیان اینکه کسری واردات و صادارات در سال 91 , 8.5 میلیارد دلار بوده که در سال 93, این آمار به سه میلیارد دلار کاهش یافته است، گفت: این نشان دهنده بهبود وضعیت اقتصادی در دولت تدبیر و امید است.

وی درپاسخ به این پرسش که نرخ طلاق در دولت کنونی افزایش یافته است، گفت: این اتفاق پیامد یک فرایند اجتماعی است و برگرفته از ناامیدی است.

وی با اشاره به این که در نخستین مناظره یکی از نامزدها موضوع چهاردرصدی و 96 درصدی را مطرح کرد، گفت: این موضوع سبب ناامیدی در کشور می شود.

طباطبایی ادامه داد: با چنین ادعاهایی برای هیچ فردی درجامعه امیدی باقی نمی ماند و تازه اگر این اتفاق صحت داشته باشد نمی تواند آن را محصول سه سال دولت یازدهم دانست بلکه محصول تمام دولت های گذشته است.

طباطبایی با بیان اینکه در دولت کنونی با افزایش افسارگسیخته قیمت ها نشدیم، گفت: آمار نشان می دهد که شاهد افزایش چشم گیر قیمت کالا نبودیم.

وی درانتقاد به این سوال که در دولت کنونی از جوانان بهره گرفته نشده، ولی در دولت پیشین جوانان حضورداشتند، گفت: « در دولت گذشته قرار نبود جوانی که مسئولیت می گیرد کار مثبتی انجام دهد».

وی با انتقاد ازموضوع مطرح شده ازسوی نامزدی مبنی براینکه تنها چهارم درصد از افراد جامعه از مواهب کشور برخودارهستند، اظهارکرد: چنین نظراتی اتهام زنی به دولت یازدهم نیست بلکه اتهام به مجموعه نظام اسلامی است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از این اتهامات تنها دشمنان نظام اسلامی بهره برداری می کنند، گفت: برای انها فرقی نمی کند که چه کسی رای بیاورد.

طباطبایی با بیان اینکه با چنین اتهاماتی عملکرد 39 ساله نظام اسلامی زیرسوال می رود، تاکید کرد: « نگرانی که رئیس دولت اصلاحات درباره نظام دارد دسته کمی از دیگر بزرگان کشور ندارد. متاسفانه فضا کشور سیاسی شده و گرنه همان نگاه اخلاقی که اقای رییسی درباره نظام دارد رئیس دولت ششم نیز دارد.