سفیر ایران در لندن گفت: برجام مستحکم تر از آنست که آمریکا بتواند با آن مقابله کند.

به گزارش سحر به نقل از ایسنا،️ نشست " آینده توافق هسته ای ایران"  در پارلمان انگلیس با حضور حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن برگزار شد.

حمید بعیدی نژاد در این نشست خاطرنشان کرد: مشکل اساسی در آمریکا همواره این بوده که مسئولین این کشور هیچ گاه نخواسته اند با واقعیات کنار بیایند و لذا نخواسته اند واقعیت انقلاب اسلامی، دولت مستقل ایران و خواسته های مردم ایران را به رسمیت بشناسند و متأسفانه این طرز تفکر همچنان در کاخ سفید جاری است.

وی بابیان اینکه ترامپ در سخنرانی اخیر پر از اتهام خود، به جای اشاره به دولت ایران مکررا از رژیم ایران صحبت کرد، گفت: او صراحتا به همه نشان داد که به سیاست و تفکر شکست خورده و پوسیده تغییر نظام ایران برگشته است. وی در سخنان خود ملت ایران را تروریسم خواند و این در دنیا بی سابقه است که رئیس‌جمهور یک کشور، ملتی را، و نه دولت را، تروریست بخواند.

بعیدی نژاد خاطرنشان کرد: در بحث منطقه‌ای از ایران خواسته می شود که به ثبات منطقه کمک کند. اینجا ظاهرا بین مدّعی و خوانده عوض شده است. این ایران است که طی چند دهه گذشته تاوان خصومتها و اشتباهات بزرگ و راهبردی غرب را داده است. این حمایت‌های آمریکا بود که به ظهور القاعده انجامید، صدام را علیه ایران بسیج کرد، بعد با بی برنامگی به صدام حمله کرد و با انحلال ارتش عراق و ایجاد بی نظمی باعث کشتار داخلی مردم بیگناه شد و بعد به ایجاد داعش کمک کرد.

وی باتاکید براینکه ایران بیشترین هزینه ها برای صلح و ثبات منطقه را متحمل شده است و امروز بیشترین مجاهدتها را هم برای مقابله با تروریسم و افراط گری انجام داده است افزود:اگر تلاشها و کمکهای ایران که به دعوت دولتهای عراق و سوریه انجام گرفت نبود امروز بغداد و دمشق در تصرف داعش بود و آنها ایران را که در نقشه های موهوم دولت خود خراسان بزرگ می نامیدند در مدار تهدید خود داشتند.

سفیر کشورمان در انگلستان گفت: ایران به عنوان کشوری که در همین منطقه زندگی می کند فقط به صلح و امنیت فکر می کند، چون ناامنی و بی ثباتی مرزها و همسایگان ما به معنای نا امنی در ایران خواهد بود.