مجلس شورای اسلامی امروز در دو نوبت صبح و عصر برای بررسی برنامه پیشنهادی رضا اردکانیان و منصور غلامی وزرای پیشنهادی نیرو و علوم،تحقیقات و فناوری برگزار شد.

به گزارش اسحر به نقل عتدال، در جلسه نوبت صبح مخالفان و موافقان وزیر پیشنهادی علوم و منصور غلامی به ایراد سخنان خود پرداختند. همچنین یک مخالف و یک موافق وزیر پیشنهادی نیرو نیز اظهارات خود را مطرح کردند.

بنابراین در جلسه نوبت عصر نیز یک مخالف و یک موافق وزیر پیشنهادی نیرو صحبت‌های خود را عنوان کردند. رضا ادکانیان نیز از برنامه خود دفاع کرد.

با توزیع کارت‌های مخصوص، کار رای‌گیری از نمایندگان مجلس برای صلاحیت 2 وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم آغاز شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی (یکشنبه)، نظر خود را در خصوص صلاحیت هریک از وزرا جهت حضور در هیئت وزیران اعلام خواهند کرد.

با آغاز رای گیری از نمایندگان، رئیس جمهور و وزیران پیشنهادی جلسه را ترک کردند.

تعداد نمایندگان حاضر در جلسه 276 نفر بود.

بر این اساس دقایقی پیش جلسه رای اعتماد مجلس به دو وزیر علوم و نیروی  دولت دوازدهم با رای گیری پایان یافت که بر این اساس رضا اردکانیان و منصور غلامی هر دو موفق به کسب رای اعتماد نمایندگان شدند.

اردکانیان وزیر نیرو شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت بعدازظهر امروز (یکشنبه) پس از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی نیرو با 225 رای موافق،38 رای مخالف و 13 رای ممتنع از مجموع 276 نماینده حاضر در جلسه با تصدی وزارت نیرو توسط رضا اردکانیان موافقت کردند.

غلامی وزیر علوم شد

نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه) با 180 رای موافق، 82 رای مخالف و 14 رای ممتنع به غلامی برای حضور در وزارت علوم اعتماد کردند.

41845_944