حکم صوفی شهردار منتخب شورای شهر همدان به عنوان شهردار این شهر امروز از سوی وزیر کشور امضا و ابلاغ شد.

به گزارش سحر به نقل از اعتدال، عباس صوفی پیش از این با کسب 10 رای از 11 رای اعضای شورای این شهر، به عنوان شهردار منتخب همدان انتخاب شد.

43878_107

در جلسه 24 آبان ماه تنها یک تن از اعضای شورای شهر در رای گیری رای ممتنع داده بود و بر اساس نتیجه به دست آمده، عباس صوفی از میان هفت نامزد مطرح برای این پست، برای مدت چهار سال به عنوان شهردار همدان انتخاب شده است.

شهردار منتخب همدان پیش از این مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهداری همدان بوده و پیشتر نیز چندین سال به عنوان معاون شهردار همدان در حوزه های مختلف فعالیت کرده است.

صوفی نیز پس از اعلام نتابج رای گیری در شورای شهر استفاده از نیروهای متخصص را از رویکردهای محوری خود اعلام و اضافه کرد: تلاش می کند در جهت بهبود مدیریت شهری و تحقق تحولاتی که مردم و اعضای شورای شهر انتظار دارند، گام بردارد.

بر اساس تبصره 3 ماده 80 قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران انتصاب شهرداران در شهرهای با جمعیت بیشتر از 200 هزار نفر و مراکز استان بنا به پیشنهاد شورای شهر و حکم وزیر کشور و در سایر‌ شهرها به پیشنهاد شورای شهر و حکم استاندار انجام می‌شود.