محمد سررشته داری روزنامه نگار ، مدیر سابق روابط عمومی باشگاه استقلال و سردبیر روزنامه های نود و استقلال جوان طی یادداشتی از افرادی که برای شرکت در انتخابات مردد هستند دعوت کرده است تا با حضورشان پای صندوق رای از حضور تندروها در دستگاه اجرایی جلوگیری کنند.

به گزارش سحر-پایگاه اطلاع رسانی  ستاد دکتر روحانی، متن یادداشت محمد سررشته داری به شرح زیر است:

سلام، می توانیم رای ندهیم، این حق همه انسان هاست و البته نظر هرکس هم محترم است، با این حال آنچه طی ده سال گذشته بر ایران رخ داد، از مرگ بیماران تالاسمی تا مشکلات بسیار عجیب بیماران ام اس. از بالا رفتن قیمت بنزین و مسکن و دلار  همه شاید به دلیل رای ندادن ایرانیهایی باشد که 12 سال قبل یا بی تفاوت بودند و یا به اصطلاح خودشان قهر کرده بودند و در نتیجه ایران به دست اقلیتی افتاد که نه عالم و دانشمند، که تند رو بودند. دست آورد رای ندادن در دوازده سال قبل تحریم بود، ادبیات زشت از بزغاله گرفته تا اون ممه رو لولو برد ، خالی شدن خزانه، نفت نفروختن و چهار برابر شدن یک شبه کالاهای اساسی و بر طبل جنگ کوفتن و پنج برابر شدن قیمت حامل های انرژی.   

چهار سال پیش برخی از این آرای خاکستری به سبب مشکلات 8 سال قبلش پای صندوق ها آمدند. آنها امروز هم انتقاداتی دارند، انتقاداتی مثل خودمختار شدن خراسان، بالا رفتن از سفارت کشور های دیگر، رکود اقتصادی و ... اما همان ها که انتقاداتی دارند و امروز خیلی هم تمایلی به روحانی ندارند  می دانند که بنزین، دلار، مسکن، کالاهای اساسی ، اتومبیل و ... که سه تا چهار برابر شده بودند همچنان تقریبا روی همان قیمت های اساسی مانده اند و با برجام بیماران خاص هم حق نفس کشیدن دارند و فروش نفت هم شروع شده و پارس جنوبی  پس از 12 سال حالا بیشتر از قطر گاز استخراج می کند.

تصور می کنم رای ندادن خطر بازگشت به تندروها را زیاد می کند و تعلیق برجام و شب خوابیدن و چهاربرابر شدن دلار و مسکن هم تهدیدهای ثانی است. قطعا هیچ چیز عالی نشده اما می توان نوشت: « اوضاع بدتر نشده و این نفت ها که فروش می رود و آن هواپیماها که خریداری می شوند در آینده نزدیک می تواند اثر گذار باشد». هرچند هر رای و نظر دیگری هم کاملا قابل احترام است و قابل بحث و بررسی برای رسیدن به دنیایی آرام تر، پیشرفته تر، محترم تر و دارای جایگاه بهتر در دنیای خلق شده خدا.