سخنگوی دولت اصلاحات گفت:‌ فکر می‌کردم بعد از احمدی‌نژاد دیگر کسی جرات نکند جلوی دوربین به مردم دروغ بگوید اما الان با پدیده‌ای مواجهیم که به راحتی در یک مناظره چندین دروغ می‌گویند

به گزارش ایلنا، برنامه فریاد امید با حضور عبدالله رمضان زاده، لطف الله میثمی و بهاره هدایت برگزار شد.

رمضان زاده در ابتدای برنامه ضمن تشکل و عذرخواهی از شرکت کنندگان به دلیل کمبود فضا گفت: ما جزو  ۴درصدی ها هستیم اگر نبودیم الان فضای ما بزرگتر شده و ماموران شهرداری از ما پذیرایی می کردند.

سخنگوی دولت اصلاحات ادامه داد: پیش از صد سال از مشروطه گذشته اما هنوز ما دنبال قانون هستیم یک عده‌ای تصور می‌کنند که هر کاری که دلشان می‌خواهد می‌توانند انجام دهند از مرخصی نگرفتن کارفرما تا استفاده از امکانات دولتی و حتی نشاندن هلی‌کوپتر در مکان غیر استاندارد که باعث شود جان ۷ نفر گرفته شود.

او ادامه داد: این افراد باور دارند که دروغ هر چه بزرگتر باشد مردم آن را راحت باور می‌کنند ما سال ۸۴ اشتباه کردیم و نتوانستیم با مردم صحبت کنیم امروز من به اتفاق خانم اعرابی ، هدایت و میثمی اینجا هستیم تا بگوییم از آن اشتباه درس گرفتیم و می‌خواهیم بار دیگر پیروزی ۹۲ و ۹۴ را تکرار کنیم.

رمضان زاده گفت: برخی افراد معلوم نیست چرا این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند. اشتغال ۶۰۰ هزار نفری با تولید یک میلیون تن پتروشیمی از همین موارد است یا این که مردم را ساده گیر آوردند امروز دیگر با شعار دادن مساله ما حل نمی‌شود، ما علاوه بر اینکه باید رای بدهیم، رای نیز باید جمع کنیم و تا جایی که امکان دارد تلاش کنیم مردم به روحانی رای بدهند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تصریح کرد: کسانی که می‌گویند روحانی برای زندگی مردم کاری نکرده باید این جواب را بدهند که همین تلویزیون کشورمان بیمارانی را نشان می‌داد که بیمارستان آنها را به دلیل نداشتن تمکن مالی در بیابان های شهرری رها کرده بود اما امروز هیچ بیماری به خاطر نداشتن پول از درمان باز نمی‌ماند .

او ادامه داد: برخی دیگر می‌گویند روحانی برای مردم عادی هیچ حرکتی نکرده است اما کشاورزان ما که تا سال ۹۱ چهار میلیون تن گندم تولید می‌کردند، امروز با تولید ۱۱ میلیون تن آن را ۴ برابر می‌فروشند و درآمد آنها نسبت به سال ۹۱ هفت برابر شده است.

سخنگوی دولت اصلاحات تصریح کرد: مردم ما این تغییرات را فراموش نکردند فقط باید به آنها یادآوری کنیم زیرا ما صداوسیمایی داریم که فقط نقاط منفی را می‌بیند.

رمضان‌زاده با اشاره به پروژه‌های پارس جنوبی گفت: ما در دولت خاتمی آرزو داشتیم که پارس جنوبی تولیدش به اندازه قطر شود اهمیت این میدان در این است که ۱۸ درصد از منابع گازی دنیا در آنجا ذخیره شده است اما از آن زمان توانست زندگی مردم خود را سامان دهد اما ما در جا م‌ زدیم تا اینکه امروز توانستیم با پول و تکنولوژی خارجی برداشت خود را با قطر برابر کنیم.

رمضان‌زاده ادامه داد: آنهایی که امروز برجام را زیر سوال می‌برند همان‌هایی هستند که دوست‌هایشان از حاشیه‌های تحریم‌ها درآمدزایی می‌کردند همان‌هایی که چمدانی دلار جابجا می‌کردند و صد میلیون را ۷۰۰ میلیون دلار تحویل می‌دادند این آماری است که معاون اول رییس‌جمهور بیان کرد.

او  گفت: من فکر می‌کردم بعد از احمدی‌نژاد دیگر کسی جرات نکند جلوی دوربین به مردم دروغ بگوید اما الان با پدیده‌ای مواجهیم که به راحتی در یک مناظره چندین دروغ می‌گویند از مترو و شورایاری‌ها گرفته تا تولید برق از زباله. این افراد به راحتی هر چی از دهانشان بیرون می‌آید به مردم می‌گویند و فکر می‌کنند مردم متوجه دروغ‌های آنها نمی‌شوند.

سخنگوی دولت اصلاحات با اشاره به خط مشی اصلاح‌طلبان گفت: ما به عنوان اصلاح‌طلب انتقاداتی به روحانی داریم و شخص من گلایه‌هایی نسبت به کابینه و سیاست‌های دولت داشتم اما با توجه به استراتژی تغییرات اصلح‌گرایانه در این انتخابات راهی به جز همراهی با روحانی نداریم.

او  ادامه داد: امروز با جرات می‌توانیم بگوییم با توجه به انتقاداتی که به تیم اقتصادی دولت داشتیم اما آنها با همین امکانات و محدودیت‌ها معجزه کردند.

رمضان‌زاده در پایان گفت: امروز ما باید به جای جلسه گذاشتن به میادین شهر برویم و رودرو با مردم صحبت کنیم و آنها را ترغیب به شرکت در انتخابات و رای به روحانی کنیم.