نایب رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: روحانی بهتر از هر کسی می‌تواند پاسخ قالیباف را بدهد.

حجت‌الاسلام عبدالواحد موسوی‌لاری در گفت‌وگو با ایلنا، درباره عملکرد رقبای روحانی در اولین مناظره انتخاباتی گفت: راجع به افراد نمی‌خواهم صحبت و یا پیش‌داوری کنم اما شب مناظره برای مردم همه چیز مشخص شد. آنها متوجه شدند که یک عده کلیاتی را می‌گویند که بستر واقعی ندارد.

او تاکید کرد:  براساس واقعیت‌ها باید سخن گفت. آقای رییسی فقط در مناظره گذشته از مسیری که انتخاب کرده بود، دفاع می‌کرد.

نایب رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان خاطرنشان کرد: هنگامی که فرد سمت اجرایی نداشته و اطلاعات کافی هم در این زمینه ندارد یکسری کلیات را بیان می‌کند مانند اینکه مردم ما باید وضعشان خوب شود، اشتغال بهبود یابد و یا این کار حتماً باید بشود. با این بایدها نمی‌شود کشور را اداره کرد.

او در ادامه افزود: یک نامزد انتخاباتی باید بگوید چه برنامه‌ای برای اداره کشور دارد که متاسفانه برخی نامزدها مثل آقای رییسی خیلی بر این امر تکیه نکردند و چیزی هم نگفتند.

موسوی‌لاری با بیان اینکه رفتار محمدباقر قالیباف دیگر نامزد انتخاباتی هم سنجیده نبود، عنوان کرد:‌ به نظر می‌رسد قالیباف عجله کرده و بهتر هم می‌توانست اقدام کند.

او درباره تهمت‌های قالیباف علیه روحانی نیز گفت: روحانی بهتر از هر کسی می‌تواند پاسخ قالیباف را بدهد.

نایب رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان درباره رفتار حسن روحانی نیز بیان کرد: به خوبی مشاهده کردیم که آقای روحانی با آمار و ارقام پاسخ دیگر نامزدها را داد و هرجا که نیاز بود به موقع ورود کرد.

او با اشاره به رفتار انتخاباتی اسحاق جهانگیری در مناظره روز گذشته نیز گفت: جهانگیری از این فرصت به خوبی استفاده کرد و دیدگاه اصلاح‌طلبان را بیان کرد.