اصلاح طلبان مستقل (غیر حزبی) سیستان و بلوچستان طی اطلاعیه ای حمایت قاطع خود را از دکتر حسن روحانی اعلام نمودند.

 

به گزارش روزنامه زاهدان، متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

 

به نام خدا

با تایید اسامی 6 نفر از کاندیداهای ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان و اعلام آن توسط وزارت کشور تبلیغات انتخابات آغاز شد.

چهار سال قبل فضای کشور به گونه ای بود که همگان نگران کشور بودند. قطعنامه های سازمان ملل یکی پس از دیگری صادر می شد و گام به گام کشور را به پرتگاه سقوط نزدیک می کرد.

پروژه ی ایران هراسی آنچنان در جهان تبلیغ شده بود که ایران و ایرانی را سردمدار تروریسم جهانی می شناختند.

کاهش گام به گام خرید نفت ایران شرایطی را ایجاد کرده بود که در طی چند ماه بعد باید از صدور نفت قطع امید می کردیم.

بدهکاری دولت به شرکت ها و پیمانکاران به بیش از هفت هزار میلیارد رسیده بود. خزانه هم خالی بود. ذخیره ی گندم سیلوها کفاف کمتر از یک هفته ی کشور را داشت و همه ی اینها نشان می داد که صاحبان خرد و دلسوزی باید دست به اقدام اساسی بزنند.

اصلاح طلبان با عقلانیت و خردورزی شیوه ای از سیاست را در پیش گرفتند که منجر به حمایت قاطع از دکتر حسن روحانی و پیروزی وی در انتخابات شد.

دولت روحانی که دولت تدبیر و امید لقب گرفت علی رغم برخی کاستی ها و انتقادات توانست در حوزه ی اقتصاد ثبات را به کشور بیاورد و نه تنها ذخیره ی گندم کشور را به چندماه افزایش داد بلکه امکان صادرات آن را هم داشت. تولید و صادرات نفت به دوران طلایی خود رسید و ایران در اوپک بحران زده و در حال فرو پاشی مقتدرانه از کاهش سرجمع تولید اوپک و افزایش تولید خود دفاع کرد و پیروز میدان شد.

با تصویب برجام قطعنامه های تلنبار شده به یکباره لغو شد و ارتباط گسترده با دنیا، ایران هراسی به طور کامل از اذهان جهانیان رخت بربست و زمینه ی معاملات خوب از جمله در صنعت هوایی برای اولین بار پس از انقلاب فراهم شد. در یک کلام قطار نظام در ریل تعریف شده ی خود قرار گرفت اگر چه در برخی حوزه ها سرعت این قطار کند است اما خدا را شکر که مسیر درست است و هرگز نباید با کوتاهی زمینه ی این تغییر مسیر را فراهم کنیم.

ما اصلاح طلبان مستقل (غیر حزبی) استان سیستان و بلوچستان، اصلاحات و اعتدال را با تداوم ریاست جمهوری دکتر حسن روحانی پیگیری می کنیم.