محمود آموزگار، رییس اتحادیه ناشران کشور با اشاره به اینکه مشکلات بسیاری در حوزه نشر وجود داشته که دولت ها تنها با مُسَکن درمانی آن را بهبود بخشیده اند گفت: نقش شخصیت ها در بهبود شرایط یک حوزه خاص از اهمیت زیادی برخوردار است.

او  در گفت و گو با سحر – پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی – بابیان اینکه در دولت یازدهم اقدامات مفیدی در زمینه چاپ و نشر انجام گرفته است ،ادامه داد: توجه به بخش خصوصی و نهادهای صنفی، اصلاح مصرف یارانه های نشر تا حد ممکن، توجه به کتاب فروشی به عنوان یکی از ارکان اصلی کشور، انتخاب بوشهر به عنوان شهر کتاب ایران، ایجاد روستاهای دوستدار کتاب در کشور از جمله مهمترین  سر فصل های اقدامات دولت تدبیر و امید در حوزه کتاب است.

آموزگار افزود: دولت در زمینه نشر کتاب به مناطق کمتر برخوردار توجه ویژه ای داشته است و همچنین از امکانات بومی پنهان مانده در نهادهای صنفی استفاده بهینه کرده است که این کار با واسپاری بخش های کلیدی اجرایی نمایشگاه بین المللی کتاب به بخش خصوصی محقق شده است.

وی  در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه وظایف پیچیده ای بر عهده وزارت ارشاد است اظهار کرد: بهتر است سازمان هایی مثل تامین اجتماعی در فعالیت های این وزارت خانه مشکل ایجاد نکنند و دولت هم در دوره بعدی این هماهنگی را بین ارگان های مختلف نظام ایجاد کند تا روند پیشرفت چاپ و نشر کتاب به درستی پیش رود.

رییس اتحادیه ناشران کشور  همچنین  به بحث ممیزی کتاب اشاره کرد وگفت:در دولت یازدهم فضای ممیزی و سانسور کتاب فضایی  به نسبت بهتر بود البته روندی که ما انتظار داریم این است که ممیزی کتاب هم مثل مطبوعات بعد از چاپ صورت گیرد.

محمود آموزگار در ادامه در پاسخ به این سوال که  دور دوم مناظرات انتخاباتی  جمعه بر گزار می شود و از نظر شما  این مناظرات باید چگونه برگزار شوند، گفت: ما مردمی هستیم که همیشه به دنبال فرد بوده ایم و تا امروز هم به دنبال این هستیم که آدم خوب را پیدا کنیم. در صورتی که به نظر من این رویه درست نیست. در مناظره ها نامزدها باید از برنامه هایی که پیش رو دارند صحبت کنند و این برنامه ها را جزء به جزء برای مردم شرح دهد.

وی  در ادامه با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در انتخابات اضافه کرد: آدم عاقل کسی است که در شرایط مختلف بتواند بهترین انتخاب را انجام دهد و الاهم فالاهم را بتواند تشخیص دهد. بنابراین فکر می کنم با توجه به اینکه حسن روحانی افراد متخصص و روشنفکری را در حوزه نشر و فعالیت های فرهنگی به کار گرفت، مایل هستم که این دوره هم به او رای دهم تا این فضای تلطیف شده با ادامه دولت تدبیر و امید ادامه یابد.