قاسم میرزایی نیکو، نماینده دماوند گفت: یکی از مهمترین دستاوردهای دولت  تدبیر و امید، این است که ما در چهار سال اخیر برخلاف دولت های نهم و دهم  شاهد رشد و پویایی قابل توجه در فضای مجازی و استفاده از ظرفیت های مثبت آن بودیم.

وی در گفت وگو با سحر- پایگاه اطلاعرسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی- افزود: درکناراین مهم  ما در این دوره شاهد دو برابر شدن بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بودیم که همین مهم می تواند آبستن اتفاقات مهم و قابل اتکا در حوزه فرهنگی باشد.

عضو فراکسیون امید مجلس همچنین با اشاره به حوزه آموزش در کشور تصریح کرد:با تدابیر دولت همچنین میزان 4 هزار میلیارد تومان معوقات معلمان و فرهنگیان تا پایان سال 95 پرداخت شد و امروز شاهد تلاش دولت برای ادامه روند این پرداخت ها هستیم.

نیکو خاطرنشنان کرد: در این دوره همچنین رشد 35 درصدی را در جلب مشارکت خیرین داشتیم که منشا آثار خوبی در حوزه های مختلف بود. همچنین افزایش سرانه فضای ورزشی در این دولت به میزان 50 درصد رشد داشت که اشاره به آن خالی از اهمیت نیست .

وی ضمن اشاره به بهبود فضای عمومی در دانشگاه ها نسبت به دوره قبل یادآور شد: در این دوره خوشبختانه شاهد بودیم که دانشگاه های ما از فضای امنیتی و بسته به سوی جو علمی و آکادمیک توام با نشاط سیاسی حرکت کردند .

نماینده دماوندافزود: امروز باید از بهبود وضعیت سازمان های مردم نهاد در این دوره سخن بگوییم که در آن سمن ها توانسته اند به سمت شکل واقعی خود حرکت کنند. در سایر حوزه ها نیز پیشرفت های غیرقابل کتمانی رخ داده که نمی توان از کنار آن گذشت. به طور مثال در حوزه تحزب پویایی خوبی را در کشور می بینیم که امروز با تدابیر دولت ، بنده شخصا به عنوان عضو کمیسیون ماده 10 احزاب ، اعطای مجوز به احزاب مختلف و تقویت سایر احزاب را ناظر هستم.

میرزایی نیکو ادامه داد: همچنین افزایش پنج برابری اعطای مجوز به کنسرت های موسیقی رسمی ، نکته مهم و مثبتی در عرصه فرهنگی کشور است که چه بسا در برخی موارد با مخالفت عده ای ، سعی بر کمرنگ کردن این فضای مثبت شده است.

وی همچنین ضمن اشاره به مناظره پیش رو به عنوان دومین مناظره از مناظرات تبلیغات ریاست جمهوری  افزود: به نظر بنده ، محور اصلی مناظره روز جمعه باید برای شخص روحانی و معاون اولش، حفظ متانت و بزرگ منشی بوده و وی با نگاهی پدرانه در مقابل پوپولیست رفتار کند.

نیکو در پایان ضمن اشاره به دلایل خود برای رای به حسن روحانی تصریح کرد: من معتقدم که حسن روحانی خانه ویرانی را که از دولت قبل تحویل گرفت، به خوبی آوار برداری و چارچوب گذاری کرد و باید این فرصت را شاهد باشیم که بتواند در چهار سال آتی این چارچوب را به اتمام و بهره برداری برساند.