یک عضو فراکسیون امید تاکید کرد که مناظره‌ها باید به سمتی رود که نتیجه آن دادن وعده‌ها و برنامه‌های حقیقی و قابل اجرا باشد تا مردم بر اساس آن کاندیدای مورد نظرشان را انتخاب کنند.

مسعود گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا در ارزیابی از روند برگزاری دور اول مناظره، گفت: با نزدیک‌تر شدن به روز برگزاری انتخابات، کاندیداها تمامی تلاش‌شان را برای رای‌آوری بیشتر می‌کنند و تمرکز آنها بر روی عوام افزایش می‌یابد که در این بین متاسفانه وعده‌های غیرعملیاتی همچون افزایش میزان یارانه نقدی داده می‌شود که نه تنها درست نیست که به صلاح کشور نیز نیست.

وی با تاکید بر اینکه «در مناظره‌ها باید سوالات تخصصی با پشتوانه کارشناسی پرسیده شود» گفت: موضوع پرداخت یارانه در دوره‌ای با عنوان شعار مطرح شد و بعد بین مردم جا انداخته شد که در نهایت تاوان آن را کشور و مردم دادند لذا باید صداوسیما روند برگزاری مناظره‌ها را به سمتی پیش ببرد که کاندیداها از دادن وعده‌های بدون پشتوانه اجرایی پرهیز کنند و برنامه‌هایی ارائه کنند که نتیجه آن شناخت مردم باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس رفع مشکلات معیشتی، بیکاری و بهبود وضعیت اقتصادی را از جمله اولویت‌های کشور دانست و گفت: کاندیداها باید در این باره برنامه مشخصی ارائه دهند و به این موضوع توجه کنند که بعد از برداشته شدن تحریم‌ها، تبادل گردش سرمایه در داخل و بیرون کشور انجام شد که نتیجه آن کمک به اشتغالزایی بود.

گودرزی در پایان در ارزیابی از میزان رای‌آوری کاندیداها، گفت: با توجه به عملکرد و برنامه‌های رییس‌جمهور به نظر بنده شانس پیروزی آقای روحانی نسبت به کاندیداهای دیگر بیشتر است البته با توجه به این نکته که آقای روحانی باید ضمن ادامه برنامه‌های قبلی‌اش تلاش و تمرکز بیشتری برای رفع نقایص فعلی دولت انجام دهد.