معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: عظمت حقوقی برجام بیش از ملی شدن صنعت نفت در دوران مصدق بوده است چرا که در آن زمان تنها نفت را از دست می دادیم ولی در برجام کشور را از دست می دادیم.

به گزارش سحر- پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی- حجت الاسلام مجید انصاری شامگاه سه شنبه در گردهمایی حامیان حسن روحانی در جیرفت استان کرمان افزود: بعد از برجام بود که توانستیم کیک زرد را ذخیره کنیم و علاوه بر اینکه آب سنگین را تولید می کنیم به آمریکا هم می فروشیم همچنین نیروگاه هسته ای بوشهر را راه اندازی کرده ایم.

وی بیان کرد: برجام این همه دستاورد در حوزه تولید و صادرات نفت، خریدهای استراتژیک خارجی، کشتیرانی بین المللی و باز شدن در بازارهای جهانی به روی کالاهای ایرانی داشته، آن وقت عده ای مدام می گویند برجام یعنی هیچ.

وی گفت: درست است که مقام معظم رهبری فرمودند این ملت بود که سایه جنگ را از سر کشور برطرف کرد اما ملت با انتخاب ابزار درست این کار را کرد یعنی انتخاب رئیس جمهوری و دولتی که بداند با دنیا چطور باید حرف بزند.

عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز افزود: آقای دکتر ظریف ذخیره این نظام است که در دولت گذشته خانه نشین شده بود که دولت کنونی از این نخبگان توانست نهایت استفاده را ببرد و نمونه این نخبگان در دانشگاه های ما زیاد بودند که به محض اتمام تحصیلات به خارج از کشور می رفتند و هم اکنون با راه اندازی شرکت های دانش بنیان توانسته اند در خاک خود بمانند.

وی ایام انتخابات را فرصت بسیار مناسبی برای بیان دستاوردهای دولت بیان کرد و گفت: خوشبختانه علیرغم مخالفت برخی گروه ها و جریان ها علیه این دستاوردها فضای مجازی توانسته است برای مردم به خوبی روشنگری کند.

حجت الاسلام انصاری اظهار کرد: مخالفان باید بدانند که این مردم همان کسانی هستند که وقتی آیت الله هاشمی در سال 92 رد صلاحیت شد به توصیه وی لبیک گفتند و رای خود را به دولت تدبیر و امید دادند.

وی گفت: آیت الله هاشمی هم از سختی کار این دولت آگاه بود و همواره تاکید می کرد که دولت روحانی زمانی قدرت را در دست گرفت که بسیاری از ارکان های قدرت با این دولت همراه نبودند.

وی با اشاره به اینکه دولت یازدهم در شرایط بسیار نامناسبی دولت را تحویل گرفت افزود: روزهای بسیار طاقت فرسایی بر این دولتمردان گذشته است و با این سختی ها بود که کارهای بزرگی را هم برای این نظام انجام داده آن هم در حالی که این دستاوردها هیچ وقت توسط رسانه های ملی پوشش داده نشده است.

معاون حقوقی رئیس جمهوری بیان کرد: اگر مخالفان دولت یک دهم دستاوردهای این دولت را انجام می دادند، در بوق و کرنا می کردند و بارها پوشش رسانه ای می کردند که نمونه آن را در مالچ پاشی 2 هزار و 200 هکتار از اراضی خوزستان می بینیم.

وی گفت: در صورتی که ارکان های مخالف دولت تنها مقدار ناچیزی از این اراضی را مالچ پاشی کرده بودند به واسطه بولتن ها و تشکیلات نامحسوس خبری به اندازه ای پوشش دادند که مردم هم خسته شده بودند.

وی افزود: این دولت با خزانه خالی و بدهی 18 هزار میلیارد تومانی تحویل گرفته شد همچنین 600 هزار نفر برخلاف قانون در دستگاه های دولتی به کار گرفته شده بودند که بدون اینکه ردیف مالی برای آنها پیش بینی کرده باشند با این حال دولت این افراد را اخراج نکرد و برای آنها ردیف مالی گرفت.

انصاری با اشاره به اینکه کشور از لحاظ ذخیره غذایی هم در شرایط بسیار نامناسبی به سر می برد گفت: در سیلوهای سیستان و بلوچستان تنها برای سه روز ذخیره گندم موجود بود و در کل کشور هم برای 18 روز ذخیره داشتیم.

وی بیان کرد: توانستیم ظرف سه سال 11.5 میلیون تن گندم تولید و سه میلیون تن هم ذخیره کنیم و علاوه بر این بسیاری از رکوردهای دیگر مثل شکر، شیلات و دیگر محصولات کشاورزی شکسته شده است.

وی افزود: افزایش 21 هزار تخت بیمارستانی و صادرات بنزین بعد از 80 سال و صادرات 900 هزار بشکه نفت ایران نشان از فعالیت جهادی این دولت را دارد و اگر وزرای این دولت می ایستادند و تحریم ها را نظاره می کردند به این موفقیت ها نمی رسیدند.

عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز گفت: دولت با دست خالی از پول، میانگین حقوق دریافتی معلمان را از حدود 1 میلیون و 200 هزار تومان به بیش از دو برابر رسانده است.

وی با اشاره به اینکه توجیه و توضیح برخی مسائل برای عوام سخت است اما شما معلمان در این جمع می توانید این مسائل را درک کرده و به دیگران انتقال دهید بیان کرد: اگر تورم 44 درصدی سال 91 ادامه می یافت، امروز در مرز تورم سه رقمی بودیم اگر دولت شوک نفتی را کنترل نکرده بود، امروز مردم ایران با مشکلات زیادی مواجه بودند و اگر همان تورم 44 درصدی باقی می ماند، معنایش این بود که سالی 44 درصد از ارزش پول و توان خرید مردم کاسته می شد.

وی گفت: مخالفان دائم از فیش های حقوقی صحبت می کنند و آن را برای خود فتح الفتوح اعلام می کنند این در حالی است که پایه ریزی این فیش ها در دولت قبل به علت خلاء قانونی شکل گرفته بود که به لطف این دولت تمام آن 23 میلیارد تومان به خزانه برگشت و آن ایرادهای قانونی هم برطرف شد و برای حقوق سقف 10 میلیون تومانی تعیین شده است.

انصاری افزود: سئوال من از مخالفان این است که چرا آنها اجازه تحقیق و تفحص از شهرداری تهران را به مجلس نمی دهند؟

وی گفت: خواهش بنده از همه این است که به زحمت سه سال و نیمه خدمتگزاران ملت توهین نکنید، هر چه در این سه سال و نیم به دست آمده حاصل زجر و تلاش خدمتگزاران مردم است، بیایید به ولایت فقیه ظلم نکنید، کدام ظلم بالاتر از این است که شما از نظام اسلامی که ولی فقیه در راس آن است، چهره یک نظام مفلوک عقب مانده را ترسیم کنید.

وی اظهار کرد: دولت ها و مجالس می آیند و می روند اما این منطقی نیست که به دست خودمان خانه اعتماد را تخریب کنیم، هیچ کس با نردبان دروغ و تخریب به بهشت نرسیده است.