وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در افتتاح ستاد مرکزی انتخابات اصولگرایان معتدل حسن روحانی با بیان این که بهترین شکل ممکن برای دولت آینده، دولت ملی است گفت: ما معتقدیم که دولت یازدهم، دولت ملی است و هیچ گونه اختلافی در آن نیست و دلیل آن این است که رویکرد دولت یازدهم منافع ملی است.

به گزارش سحر- پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی - سیدرضا صالحی امیری عصر چهارشنبه در افتتاح ستاد مرکزی انتخابات اصولگرایان معتدل دکتر حسن روحانی افزود: دولت ملی دولتی است که همه جناح ها در آن حضور واقعی داشته باشند نه صوری. دولت ملی دولت عقلانیت و اعتدال است؛ دولتی است که منافع مردم را بر منافع جناحی و سیاسی ترجیح می دهد.

وی افزود: امیدواریم عقلانیت سیاسی در این کشور به نقطه ای برسد که از منافع فردی و جناحی عبور کنیم و به نقطه های منافع ملی برسیم.

این اتفاق - منهای نتیجه انتخابات که برای نظام مهم است- این است که مرحله خط کشی های کاذب در حال عبور به سوی یک وفاق ملی است. آنچه ما دنبال می کنیم وحدت و وفاق ملی است. مبانی برای ما واحد است و می توانیم روی آن کار کنیم و هیچ دلیلی برای اختلاف نیست.

وی در ادامه به انتخاب معاون خود گفت: انتخاب من براساس شایسته سالاری بود و نه خط کشی ها. در دستگاه ارشاد اصلا خط کشی نداریم . اگر وزیری در مجموعه وزارتخانه خود با عینک سیاه و سفید کار کند برای آنجا سم است. باید همه احساس کنند امنیت دارند. امنیت سیاسی به مفهوم حق داشتن همگان در کشور استد. چه کسی گفته که حق مال ماست؟ حق مال همه است.

وزیر ارشاد تصریح کرد: شخصا بنا گذاشتم که به استان ها و شهرها بروم و به ستاد اصولگرایان سر بزنم و از آنها تشکر کنم چرا که وحدت ملی مهمتر از نتیجه است.

صالحی امیری افزود: نمی توانیم ادعا کنیم که مشکلی نیست اما معتقدم اراده و اعتقاد ما مهمتر از مشکلات است.