فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: در جبهه اصلاح‌طلبان آقای روحانی در حقیقت به نمایندگی از این جبهه به تنهایی در عرصه رقابت حضور پیدا خواهد کرد. او ازهر نظر از رقبای فعلی خود برتر است

«مرتضی مبلغ» فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفتگو با برنا، پیرامون انتخابات ریاست جمهوری و چگونگی حضور مردم در این انتخابات گفت: مردم شرایط حساس این دوره انتخابات را به درستی درک کرده‌اند و فکر می‌کنم شاهد حضور حداکثری آنها باشیم.

او ادامه داد: در جبهه اصلاح‌طلبان آقای روحانی در حقیقت به نمایندگی از این جبهه به تنهایی در عرصه رقابت حضور پیدا خواهد کرد. او از هر نظر از رقبای فعلی خود برتر است و با توجه به سوابق و پشتوانه حمایتی اعتدال‎گرایان و اصلاح طلبان او وضع بهتری نسبت به سایر رقبایش دارد.

مبلغ با اشاره بر حضور معاون اول رییس جمهوری در رقابت ها تصریح کرد: هدف از نامزدی همزمان آقای جهانگیری با رییس جمهوری وقت قطعا شفاف‌تر شدن رقابت‎های انتخاباتی و حضور در مناظره‎ها است تا عرصه برای پیروزی اعتدال‎گرایان و اصلاح طلبان آماده باشد.

معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات با اشاره به اینکه "در جبهه مقابل شاهد تعدد کاندیداها مواجه هستیم" مطرح کرد: این تعدد نشان‌دهنده آن است که اصولگرایان با تلاش‌های فراوانی که در این موضوع داشته‌اند، هنوز نتوانسته‌ اند بر سر یک نفر به اجماع برسند و پیشینه رفتاری آنها و خطاهایی که در سیاست‌ورزی مکررا مرتکبش می‏‎شوند، بیانگر این موضوع است.

او ادامه داد: نداشتن اجماع اصولگرایان بر روی یک نامزد نشانگر ضعف سیاست ورزی آنها است اما به جای جبران این اشتباه تصمیم دارند فضای انتخاباتی را تبدیل به یک فضای متفرق کنند. آنها با حربه ثبت نام چهره‎های متعدد که غالبا هم در مخالفت با روحانی و دولت او موضع می‏‎گرفتند وارد عمل شدند تا به زعم خودشان ریزش آرا ایجاد کنند با این امید که شاید انتخابات به دور دوم کشیده شود و کاندیدای آنها به پیروزی برسد. در چنین فضایی اصلاح طلبان توانستند با خرد جمعی وارد عرصه شده و از ماه‎ها قبل اعلام کردند که نامزد مورد حمایتشان روحانی است و حضور آقای جهانگیری هم تنها جنبه حمایتی دارد و نه چیز دیگر.

او افزود: متاسفانه اصولگرایان منتقد آقای روحانی راهبردی غیر سازنده و مخرب را در پیش گرفته‎اند و با تبلیغات و شایعه سازی علیه دولت سعی در مطرح کردن خودشان دارند. عموما دستاوردهای ملی را مورد هجمه قرار می‎دهند و فکر می‌کنند  با یک مشارکت حداقلی امکان پیروزی آنها محقق می شود.

مبلغ در خاتمه گفت: سیاست‌ورزی‎های تخریب‌گرایانه همواره نتیجه معکوس داده است. امروز شاهدیم علی‎رغم اینکه اصولگرایان بسیاری از رسانه‌ها و حتی صدا و سیما که باید بی طرف باشد را در اختیار دارند، باز هم موفق نبوده اند که نگرش جامعه را نسبت به آقای روحانی تغییر دهند.