احمد مازنی ، نماینده تهران گفت : باید بر اساس تدبیر جامعه را اداره کرد ، نه با توزیع یارانه و توزیع ثروت عمومی با این ساز و کار اقدام غیر منطقی است . باید تدبیر خود را به کار بگیریم تا حتی افراد نیازمند نیز به خوداتکایی و خودکفایی برسند.

وی درگفت و گو با سحر – پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی – گفت : بنده معتقدم که اکنون دو جریان  شاخص در سپهر سیاسی کشورمان حضور دارند که در انتخابات نیز با حداکثر ظرفیت ممکن پا به عرصه گذاشته اند. از این میان یک جریان، معتقد به فرمایش امام راحل مبنی بر میزان بودن آرا ملت بوده و جمهوری اسلامی را به معنای خلافت اسلامی نمی دانند.

وی افزود : از این منظر ، مشروعیت نظام اسلامی بر مبنای آرا ملت و میثاق بدنه اجتماع با حاکمیت بوده و تصمیمات بر اساس رویکرد اکثریت مردم اتخاذ می گردد. از همین رو شخص دکتر روحانی در واقع نماد جریانی است که به این مهم اعتقاد داشته و حاکمیت را بر اصل آرا مردم استوار می داند. بر همین اساس، اصلاح طلبان و عقلا و بزرگان اصولگرا هم که بر این اندیشه ها اشتراک نظر دارند، در انتخابات پیش رو بر کاندیداتوری دکتر روحانی به اجماع رسیده اند و این مهم را باید به فال نیک گرفت.

مازنی خاطرنشان کرد:در مقابل اما نظری وجود دارد که به حکومت اسلامی معتقد بوده و پسوند جمهوری را صرفا در جهت احترام به مردم و نوعا دارای وجهه زینتی می دانند . به هر جهت این نظر با نظر شخص امام (ره) در تطابق نیست و نمی توان از این مهم غافل بود . اما در مقابل ، همانطور که اشاره داشتم، نگاه دکتر روحانی، نگاهی است که سرنوشت کشور را در دست مردم دانسته و تمامی شئونات حکومت داری را از مجرای مردم و نظرشان دنبال می کند.

وی تصریح کرد:به هر تقدیر حتی اگر کسی این اصل را هم قبول ندارد، در آموزه های دینی ، اصلی به عنوان وفای به عهد داریم که انتظار می رود،همه به این میثاق ملی که همان قانون اساسی است، وفادار بمانیم.

این نماینده مجلس همچنین با اشاره به عملکرد دولت یازدهم در حوزه های گوناگون یادآور شد:در گذشته و پیش از دولت تدبیر و امید، ما با پدیده ای روبرو بودیم که در آن احزاب به تعطیلی کشیده ، منحل و سران شان نیز دستگیر می شدند. در دولت یازدهم اما هم احزاب جدید تاسیس و هم احزاب موجود تقویت شدند که باید این تقویت اصل تحزب را به فال نیک گرفت. همچنین یکی دیگراز اصلی ترین محاسن این دولت، در اینجاست که مردم امروز آینده خود را مبهم نمی بینند  که این دستاورد در واقع هم از قبل سیاست خارجی و هم سیاست داخلی دولت بدست آمده است .

عضو کمیسیون فرهنگی با تقدیر از عملکرد دولت یازدهم در بخش رسانه های عمومی نیزعنوان کرد: پیش از استقرار این دولت، برخی در تلاش برای تعطیل کردن فضا و مجرای مجازی بودند و امروز شاهد هستیم که همان دوستان، از همین فضا برای تبلیغ کاندیدای محترم مدنظرشان نهایت استفاده را می کنند . از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم همچنین حمایت قابل توجهی از رسانه ها و جراید به عمل آمد و در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، ساز و کار مناسبی در همین راستا شکل گرفت .

نماینده تهران با اشاره به مناظرات کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد : با توجه به اتفاقات مناظره نخست و رویکرد کاندیداها، انتظار می رود که روحانی در مناظره آتی، هم رویکرد تهاجمی نسبت به هرگونه کلام کذب و یا نادرست داشته و در مقابل هر مسئله ای، دفاع جانانه از عملکرد دولت در دوره یازدهم شاهد باشیم .

وی افزود:در مناظره نخست و در تبلیغات برخی کاندیداها از ابتدای کارزار رقابت انتخاباتی ، ادبیاتی در جامعه طرح شده که چندان مبتنی بر واقعیات جامعه امروز نیست . من معتقدم که راه حل مبارزه با فقر، توزیع ثروت عمومی نیست . درجایی شنیدیم که عنوان کرده اند، امام رضا (ع) اگر امروز در جامعه ما بودند، نگاهشان به فقرا چگونه بود . سوال اینجاست که اگر امروز امام هشتم (ع) در میان ما بودند، برای مقابله با فقر صفی تشکیل می شد و حضرت زر و سیم بین فقرا تقسیم می کردند ؟

مازنی با انتقاد مجدد از ادبیات موجود در شعارهای انتخاباتی برخی کاندیداها ، تاکید داشت : اعتقاد بنده بر این است که باید بر اساس تدبیر جامعه را اداره کرد ، نه با توزیع یارانه و توزیع ثروت عمومی با این ساز و کار اقدام غیر منطقی است . باید تدبیر خود را به کار بگیریم تا حتی افراد نیازمند نیز به خوداتکایی و خودکفایی برسند. حسب آن ضرب المثل قدیمی که به آموختن ماهیگیری به جای دادن ماهی به شخص نیازمند اشاره دارد، من هم معتقدم که باید در مقابل فقر بجای دادن ماهی به فقرا، نه ماهی گیری که پرورش ماهی بیاموزیم.

این عضو فراکسیون امید ادامه داد: نتیجه توزیع ثروت از طریق یارانه و افزایش آن ، همان تورم 45 درصدی است که بیکاری بی سابقه ای را در کشور پدیدآورد و امروز شاهد همان شعارهای 12 سال قبل در ابتدای دوران احمدی نژاد هستیم و بی شک اگر چنین روندی ادامه داشته باشد، تجربه تورم 700 درصدی در برخی کشورهای آمریکای لاتین دور از ذهن نخواهد بود .

وی تصریح کرد: ایران امروز پس از برجام ، آماده کاشت ، داشت و برداشت شده است و امید داریم که دولتی بر مبنای اندیشه های امام راحل ، تدابیر مقام معظم رهبری، سیاست و تدبیر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) و نجابت سید محمد خاتمی مجددا شکل بگیرد تا شاهد استفاده روزافزون از این ظرفیت عظیم برای تمامی آحاد جامعه باشیم.

مازنی در پایان با اشاره به ادله خود برای رای به تمدید دولت یازدهم در انتخابات آتی گفت : من به شخصه به حسن  روحانی رای خواهد داد، چرا که برای تداوم راه امام  (ره) و ادراه کشور بر اساس عقلانیت و تدبیر، با احترام به سایر کاندیداها، شخص روحانی است .