محمد کیانوش راد ، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با  بیا ن اینکه  ابراهیم رئیسی امروز ، نماد تفکری ضد توسعه ای است گفت : این جریان فکری اصولا فهم درستی از مسایل ایران و جهانی ندارد ، رییسی در ادامه احمدی نژاد است و اگر احمدی نژاد کشور را تا پرتگاه کشانید ، رییسی کشور را به ته دره می کشاند

 به گزارش سحر –پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی -  کیانوش راد  که  در زنجان سخن می گفت ،با بیان اینکه قبل از آنکه بگوییم چه کسی باید ریس جمهور شود ، باید پرسید که  شرایط داخلی و بین المللی چه ریس جمهوری را طلب می کند ؟ ادامه داد:ایران از نظر داخلی و خارحی با شکاف ها و بحران هایی روبرو است و مدیریت این بحران ها و عبور از آنها نیازمند دولتی خردمند وبا تدبیر است.

کیانوش راد با اشاره به مشکلات و بحران های جامعه ایران و ضرورت حضور دولتی خردمند و مردم سالار گفت : شکاف هایی چون شکاف  نسلی ،  شکاف هویتی، شکاف جنسیتی ، شکاف قومی ، شکاف مذهبی ، بحران اب و زیست محیطی  ، فقر و غنا ، و ... در کنار  بحران های منطقه ای و مشکلات بین المللی همه و همه شرایط قابل تاملی را برای انتخاب رییس جمهور فراهم می سازد.

عضو شورای مرکز حزب اتحاد ملت ادامه داد: با شعار دادن کاندیداها مشکلی حل نمی شود. کاندیداها اول منابع درآمدی دولت را توضیح دهند و پس از شعار هزینه کردن را مطرح کنند. همه می دانند فقر بد است و هیچکس طرفدار فقر نیست ، فقر ریشه همه مشکلات است ، باید فقر را در جامعه اسلامی ریشه کن کرد ،  اما با شعار نمی شود.

 او افزود: به این سخن پیامبر باید توجه کرد که فرمود :  من از فقر بر امتم نمی ترسم ، اما از سوء تدبیر می ترسم. هر آدم معمولی هم مشکلات را می فهمد ، اما مهم تدبیر برای حل آنهاست.

کیانوش راد  با تاکید بر اینکه قالیباف و رییسی صادقانه اول بگویند  درآمد کشور چقدر است و پس از آن فکر وعده و وعید و هزینه کردن آن باشند،گفت:نیازی به رمل و اسطرلاب نیست ، نیازی به جن گیر و پیشگو نیست تا بفهمیم درآمدهای کشور چقدر است.  افزایش شعارگونه هزینه ها نوعی عوام فریبی است،رییسی که اینگونه بی حساب و کتاب شهار افزایش رایانه ها را می دهد ، کمی هم در مورد آزادی و حق شهروندان  و حق مخالفت و اعتراض های قانونی هم در مسایل سیاسی سخن بگوید.

این استاد دانشگاه ادامه داد: برخی از کاندیداها یا شرایط کشور را نمی دانند که اشکال بر  آنها وارد است و یا می دانند ، و با دروغ  برای رای آوری شعارهای عوام فریبانه سر داده اند.

کیانوش راد با تاکید بر اینکه حقوق شهروندی تنها ازدواج و مسکن و شغل نیست ، گفت:آزادی های سیاسی و اجتماعی از مهمترین  مباحث حقوق شهروندان است و توجه و پرداختن به آنها ضروری است .

 او ادامه داد:آقای رئیسی بفرمایند چندین سال  که معاون فوه قضاییه بوده اند در جهت برخورد با فساد ، اصلاح سیستم اداری قوه قضاییه ، کاهش پرونده هاقضای  و جلوگیری از اتلاف وقت و کرامت مراجعه کنندگان چه کرده اند ؟

نماینده مجلس در دوره ششم گفت : امروز همان سخنان ، احمدی نژاد در سال ٨٤ توسط او مطرح می شود،احمدی نژاد ، بقول حامیان اولیه اش ، کشور را به لبه پرتگاه سقوط کشانید ، بی تردید با فرض پیروزی مخالفان دولت ، باید در انتظار سقوط قطعی کشور بود.

او با بیان اینکه  اصول گرایان عاقل و معتدل و منصف هم از روحانی حمایت می کنند و از تکرار تجربه احمدی نژاد در هراس اند،گفت: این تندروها و افراطی ها ی بی تدبیر هستند که از نسخه های جدید احمدی نژادی حمایت می کنند،ریسی تلاش می کند تا نسخه مشابه احمدی نژاد باشد.