یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: دولت روحانی تورم 46 درصد را به پایین‌تر از 10 درصد رساند.

به گزارش سحر به نقل از ایسنا،  محمد فیضی در همایش « به عقب برنمی‌گردیم» در ستاد دانشجویان حسن روحانی در اردبیل با بیان اینکه دانشگاهیان به عنوان قشر روشن و آگاه جامعه وظیفه سنگینی دارند، گفت: دانشگاهیان باید واقعیات را اطلاع‌رسانی کرده و در مقابل حرکات پوپولیستی حقایق را برای مردم بازگو کنند.

این عضو هیات‌رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه عمومی کشور در سالجاری 400 هزار میلیارد تومان است، افزود: درآمدهای مالیاتی، فروش نفت و اوراق مالی در کنار هم عمده این بودجه را تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه متاسفانه عده‌ای می‌گویند می‌خواهیم چهار میلیون شغل ایجاد کنیم، تصریح کرد: اگر بخواهیم برای هفت میلیون بیکار کشور شغل ایجاد کنیم باید اعتباری معادل با 700 هزار میلیارد تومان داشته باشیم و با توجه به اینکه کل بودجه عمومی کشور 400 هزار میلیارد تومان است، می‌بینیم که این یک وعده توخالی و پوچ است.

فیضی با بیان اینکه رکود و تورم دو آفتی است که در سال‌های پایانی دولت قبل وجود داشت و به اقتصاد کشور تحمیل شد، ادامه داد: دولت روحانی ابتدا بحث مهار تورم را پیش کشید و از انتشار بی‌رویه پول توسط بانک مرکزی جلوگیری کرد.

نماینده اردبیل در مجلس گفت: دولت روحانی توانست در مدت سه و نیم سال تورم 46 درصد را به پایین‌تر از 10 درصد برساند.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم تحمل افزایش شش برابری قیمت حامل‌های انرژی را ندارند، تاکید کرد: کاندیدایی که می‌گوید یارانه را سه برابر می‌کند، مگر مجلس خوابیده که ایشان همچین کاری را بکند؟

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخورد با فیش‌های نجومی در این دولت انجام شده است، گفت: 5 هزار میلیارد تا به امروز در این دولت توسط دیوان محاسبات کشور استرداد شده است.

وی با بیان اینکه در دولت روحانی شاهد تصویب برجام، خرید هواپیما، کاهش واردات، افزایش صادرات، استفاده از فضای رسانه‌ای و مجازی و غیره هستیم، افزود: دوره عوام‌فریبی و پوپولیستی تمام شده است.

فیضی همچنین خطاب به یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: شما به جای ایجاد چهار میلیون شغل، کاری می‌کردید که در دوران تصدی شما در شهرداری تهران، شهرداری 60 هزار میلیارد بدهکار نمی‌شد