فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه شهرداری تهران شریک گروه چهار درصد بوده و از این گروه تغذیه کرده، گفت: قشر چهار درصد در تهران با شراکت در رانتی که شهرداری تولید می کند به بیشترین ثروت دست پیدا کرد و 20 هزار میلیارد تومان درآمد شهرداری تهران از همین چهار درصد به دست آمد.

به گزارش سحر به نقل از ایرنا، ابراهیم اصغرزاده پنجشنبه شب در ستاد حامیان جوان حجت الاسلام حسن روحانی در مشهد افزود: اگر زلزله ای در تهران رخ دهد و همه برج ها فرو بریزد، آن وقت خجالت زده دنیا می شویم که کسانی که از سوی شهرداری تهران باید بر این ساخت و سازها نظارت می کردند چه رانتی گرفتند که چشمشان را بستند و این ساخت و سازهای فاسد شکل گرفت، آن وقت آقای قالیباف در مناظره از قشر چهار درصد و قشر 96 درصد صحبت می کند.

وی اظهار کرد: تفکیک مردم به گروه چهار درصد و 96 درصد فقط نباید درباره مسائل مالی باشد بلکه باید در مورد حقوق اجتماعی مردم، بهداشت، آموزش، رفاه و مسکن مردم نیز باشد.

وی گفت: قشر چهار درصد در تهران با شراکت در رانتی که شهرداری تولید می کند به بیشترین ثروت دست پیدا کرد، 20 هزار میلیارد تومان درآمد شهرداری تهران از همین چهار درصد به دست آمده است.

این فعال سیاسی افزود: 10 درصد از جمعیت ایران معلول هستند اما یک معلول در شهر رفت و آمد نمی کند زیرا شهر ما خشن و با معلول بیگانه است و تمام شهرها برای برج سازها و ماشین سوارها سامان یافته اند، خدمات هم برای گروه 96 درصد در شهر ارائه نمی شود.

وی اظهار کرد: شهردار تهران پروژه های تهران را به نیروهای امنیتی و نظامی می دهد و هیچ نظارتی از طرف مردم را نمی پذیرد، شراکت بخش مهمی از جامعه اصلاح طلبان را برنمی تابد و مدعی است که کشور را می خواهد اداره کند.

وی گفت: شما به خاطر سد معبر با یک عده دست فروش درافتادید، مگر دست فروشان جزو گروه 96 درصد نیستند پس چرا از حقوقشان دفاع نشده است.

این فعال سیاسی افزود: شما سرمایه داران را در رانت شریک می کنید، آن گروه چهار درصد که شما سنگشان را به سینه می زنید به دادن مالیات اعتقاد ندارند و کالای قاچاق به داخل می آورند، آن وقت چهره اقتصادی ایران باید متعلق به یک عده کسبه، کارمند و افراد تنگدست باشد که باید مالیات بپردازند، اگر شجاعت دارید از حقوق ملت دفاع کنید.

وی ادامه داد: شما در این سالها ثروت غیرسرمایه دارانه تولید کردید، بنگاه ها را خصوصی سازی کردید اما زمینش تبدیل به برج و ویلا شد، سرمایه را به ثروت شخصی تبدیل کردید، به جای اقتصاد مولد اقتصاد دلالی را تقویت کردید.

وی افزود: شما مشهور هستید که دنبال سرمایه داری تجاری می باشید، کارخانه ها در زمان شما تعطیل شدند، شما جز آوردن جنس از خارج بویژه جنس های روسی و چینی هیچ نوع تجارتی یاد ندارید بعد مدعی هستید که می توانید اقتصاد را متحول کنید.

این فعال سیاسی اظهار کرد: قالیباف 12 سال مدیر شهر تهران بوده و باید پاسخ دهد که وقتی ساختمانی در خیابان جمهوری آتش گرفت و 2 بانوی کارگر از آن اویزان شده و در نهایت سقوط کردند و کشته شدند، چرا شهرداری تهران از گذاشتن 2 تشک برای سقوط امن آنان یا فرستادن به موقع نردبان آتش نشانی برای نجات آنان ناتوان بود.

وی گفت: چرا شهرداری تهران ناتوان از این بود که فاجعه پلاسکو تبدیل به نماد فروریختن جهادی کشور نباشد.

* آیا آقای روحانی باید پاسخگوی همه معضلات کشور باشد؟

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: در مناظرات انتخاباتی هفته گذشته صحبت از وجود 10 میلیون نفر بیکار، 16 میلیون نفر حاشیه نشین، هشت میلیون نفر فاقد سواد و میلیون ها نفر زیر خط فقر و میلیون ها نفر گرسنه و کارتن خواب در ایران شد اما آیا آقای روحانی این آمار را در چهار سال گذشته ایجاد کرده است؟

وی اظهار کرد: 38 سال از انقلاب اسلامی گذشته و اگر قرار است کسی پاسخ دهد، باید همه دولتها و همه جریان های سیاسی پاسخگو باشند.

وی گفت: هیچ اشکالی در نقد عملکرد چهار ساله دولت یازدهم نیست اما همه قبول دارند که کشور در سال 92 دچار بحران انزوا، تحریم های شکننده و اقتصاد در حال متلاشی شدن بود، دولت گذشته بلایی بر سر کشور آورده بود که حتی حامیان وی نتوانستد در این قضیه از او دفاع کنند به طوری که در سالهای 90 و 91 خود اصولگرایان در نقد رئیس دولت گذشته از هم سبقت می گرفتند.

اصغرزاده ادامه داد: در انتخابات سال 92 ملت ایران تصمیم گرفت که دست به انتخابی بزند که مسیر طراحی شده توسط دولت گذشته را اصلاح کند.

وی افزود: در انتخابات سال 92 شعار روحانی، شعار اصلاح طلبانه بود مبنی بر اینکه 'من با جامعه بین المللی رابطه و تعامل برقرار می کنم و با این تعامل شرایطی ایجاد می کنم که جامعه ایران با جامعه جهانی بتواند سازگاری داشته باشد، جلوی تحریم را می گیرم و تحریم های کمرشکن را لغو می کنم و شرایطی ایجاد می کنم که کشور از انزوا درآید'.

* اختیارات دولت یازدهم در تحقق شعارهایش فقط 40 درصد بود

وی اظهار کرد: روحانی دروغ نگفت، وی شعار آزادی های اجتماعی، فرهنگی، حقوق شهروندی داد و اعلام کرد که همه فضاهای عمومی کشور اعم از فضای دانشگاهی و غیردانشگاهی را از حالت امنیتی خارج می کند.

اصغرزاده گفت: روحانی تلاش خود را برای تحقق شعارهایش انجام داد و آنقدر صداقت داشت که اولویت کار خود را بر محور سیاست خارجی و پرونده هسته ای قرار دهد.

وی افزود: دولت یازدهم شرایط جامعه را نرمال کرد، آن را از بحران عبور داد و در حوزه اقتصادی، فرهنگی و سیاسی ثبات ایجاد کرد تا نیروهای رادیکال به حاشیه رانده شوند و جریان اعتدالی حکومت را در اختیار بگیرد.

وی اظهار کرد: دولت با 40 درصد قدرتی که در اختیار داشت در بازار اقتصادی کشور ثبات ایجاد کرد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: در دولت گذشته تورم و قیمت ها مانند موشک افزایش پیدا می کرد و فضایی ایجاد شد که بخش هایی از جامعه احساس می کرد، قدرت خریدش روز به روز سقوط می کند و وظیفه اصلی و اولویت روحانی این بود که این وضعیت را تثبیت کند و توانست این کار را انجام دهد.

وی بیان کرد: روحانی در حوزه سیاست خارجی با انتخاب ظریف و یک تیم قدرتمند ساعت ها پای میز مذاکره نشست و بزرگترین ماراتن سیاسی دنیا بعد از جنگ جهانی دوم را به خوبی اداره کرد، آبروی ملت را حفظ کرد و ایران تبدیل به ملتی شد که دارای قدرت چانه زنی علمی و دیپلماتیک است.

اصغرزاده گفت: در خاورمیانه ای که مردم سر همدیگر را می برند و با موشک جواب همدیگر را می دهند و انتحاری به اروپا صادر می کنند، روحانی نمادی از ایران شد و در پای میز مذاکره با دنیا و آمریکا نشست و نشان داد که مردم ایران اهل دانش، فن، فهم و دیپلماسی هستند، آیا نباید این خدمات دولت یازدهم دیده شود؟

*محل تامین یارانه هایی که شعارش را می دهید، مشخص کنید

این فعال سیاسی افزود: برخی از عدالت توزیعی می گویند و می خواهند 150 هزار تومان یارانه به قشر ضعیف و 250 هزار تومان به بیکاران بدهند، پس به مردم بگویند که این پول از کجا تامین خواهد شد؟

وی اظهار کرد: اگر می خواهید مانند دولت گذشته، اسکناس چاپ کنید و نقدینگی را در کشور افزایش دهید یا از یارانه دهک های دیگر کاسته و به دهک های ضعیف تر بدهید، این را به صورت شفاف به مردم بگویید.

وی ادامه داد: برخی تصورشان این است که فقط با موشک و تقویت نیروی نظامی می توان جلوی دشمنان ایستاد، در این صورت ایران مانند کره شمالی خواهد شد، البته من نمی گویم موشک نداشته باشیم و بخش نظامی ما قوی نباشد ولی بازدارندگی نظامی کار ضعیفی است.

وی گفت: اولین مکانیزم برای بازدارندگی و حفظ منافع ملی یک کشور، عقلانیت و مذاکره است و دولت روحانی در پیشبرد عادی سازی وضع جامعه بسیار موفق عمل کرد.

این استاد دانشگاه افزود: دولت روحانی در چهار سال گذشته به ویژه در حوزه سیاست خارجی و در ایجاد ثبات اقتصادی و سیاسی موفق بوده است اما این دولت نمی تواند در چهار سال دوم خود با همین روال پیش برود و باید قوی تر عمل کند و این منوط به افزایش قدرت چانه زنی آن می باشد که این مهم در صورت داشتن رای قوی محقق می شود.

وی اظهار کرد: رای قوی منوط به این است که جامعه واکنش نشان دهد و موج اجتماعی در حمایت از دولت ایجاد شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: اگر دولت گذشته ادامه پیدا می کرد، خطرات بسیار کشور را تهدید می نمود.

وی افزود: رئیس دولت های نهم و دهم با اظهارنظر خود در باره هولوکاست باعث شد پرونده هسته ای ایران به سرعت به سازمان ملل متحد و شورای امنیت رفته و زیر فصل هفت منشور امنیت سازمان ملل قرار گیرد، به این معنا که خطر ایران جامعه جهانی را تهدید می کند.

این فعال سیاسی گفت: دیدگاه منجی گرایانه رئیس دولت گذشته در سازمان ملل مطرح شد و ایران هراسی از همان جا آغاز گردید، درست در شرایطی که ایران حتی در یک مورد از انفجارهای بین المللی نقش نداشت، وی به گونه ای رفتار کرد که مردم دنیا از ایران هراس کردند؛ او قطعنامه ها را هم کاغذ پاره خواند و گفت هیچ کدام به تصویب نمی رسد.

وی افزود: دولت گذشته شرایطی ایجاد کرد که پشت سر هم قطعنامه ها علیه ایران تصویب شد و بلایی بزرگ بر سر ایران آمد، بعد رئیس دولت دهم مدعی شد که تحریم ها را دور زده است اما دور زدن تحریم ها به معنای رشد اقتصاد دلالی و دادن پول مملکت به دست افرادی مانند رضا ضراب و بابک زنجانی بود.

وی اظهار کرد: طبقه متوسط به ویژه جوانان، دانش آموختگان و دانشگاهیان ایران در سال های اخیر از خود رفتاری نشان دادند که با وجود تحمل ناملایمات، متکی بر آینده نگری و دفاع از تمامیت ارضی و منافع ملی بوده است.

وی گفت: این گروه از انتخابات دوم خرداد سال 1376 تاکنون، در برخی مقاطع تا 48 ساعت آخر دست خود را رو نکرده اما در لحظه آخر دست به ابتکاراتی در انتخابات زده که نهادهای سنتی را غافلگیر کرده است.

اصغرزاده افزود: در زیر پوست جامعه ایران، بخش تحول خواه و اصلاح طلب و اغلب نیروهای متکی بر جوانان و تحصیلکرده ها تصمیم خود در انتخاب فرد اصلح را از ماه ها قبل می گیرد اما با زیرکی تمام حرکت می کند و گاهی در نظرسنجی ها نظر خود را اعلام نمی کند و به گونه ای رفتار می کند که هیچ کس متوجه نمی شود اما در 48 ساعت آخر دست به یک جنبش و یک موج اجتماعی می زند که این الگو در انتخابات سال 86 ، سال 88 و سال 92 نشان داده شد.

وی خطاب به جوانان حامی دکتر روحانی افزود: اگر ما در 2 هفته آینده خوب حرکت کنیم و آن موج اجتماعی را ایجاد کنیم و به مردم و طبقه متوسط بقبولانیم که به خاطر شرایط تاریخی دست به یک تصمیم تاریخی بزنند، با گروه های تنگدست و حاشیه ای وارد گفت و گو شوند و آنها را پای صندوق های رای بیاورند، قدرت صندوق رای را افزایش دهند و یک رئیس جمهوری مقتدر انتخاب کنند در دولت دوم آقای روحانی با گشایش های بیشتری مواجه می شویم.