غلامرضا ظریفیان چهره شاخص اصلاح طلب با اشاره به برگزاری دومین دور مناظرات تلویزیونی کاندیداهای ریاست جمهوری که عصر امروز برگزار شد  گفت :همه تلاش محمد باقر قالیباف این است استراتژی تقابل را در پیش بگیرد .

این فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت و گو با سحر- پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی – با تاکید بر اینکه قالیباف از رعایت اصول «جدال احسن» دوری کرده و از چارچوب اخلاق هم عبور کرده است، گفت: برخورد آرام و متین حسن روحانی با هجمه های قالیباف بهترین پاسخ ممکن به او بود.

خود قالیباف جز همان 4 درصد است

ظریفیان ادامه داد:  در مناظره امروز مهمترین کار ی حسن روحانی به عنوان رییس جمهور مستقر و کسی که بیشترین احتمال اجماع مردم در مورد آن می رود  انجام داد  این بود که در خصوص شعارها و برنامه های پوپولیستی و عوام فریبانه دو کاندیدای اصولگرا از جریان رقیب، بصورت شفاف و صریح نقد کرد.

به گفته او روحانی نمی تواند و نباید همزبان با سایر کاندیداها باشد، چرا که  هرنوع واکنش حسن روحانی نه فقط آثار داخلی بلکه آثار بین المللی خواهد داشت.

این تحلیلگر مسائل سیاسی افزود: کاندیداها چنان کارنامه اقتصادی 37 ساله کشور را بحران زده و دولت را ناکارآمد معرفی می کنند که بخش مهمی از این مشکلات در شهرداری تهران رخ داده است در حالیکه شهردار تهران 33 برابر یک وزیر دارای اختیار  است.

ظریفیان همچنین در ادامه به تقسیم جامعه به دو دسته 4 درصدی و 96 درصدی اشاره کرد و گفت: اگر  این تقسیم بندی را درست بدانیم (که قطعا غلط است)، خود قالیباف جز همین 4 درصد قرار می گیرد که نقش مهمی در تقویت اشرافیت نوین در تهران داشته است.

وی گفت: حسن روحانی رییس جمهور ایران است و در این جایگاهی که او ایستاده نوعی مراقبت ها و تحفظ هایی از سوی او باید صورت بگیرد چون رفتارهای او بیشتر از سایر کاندیداها بر افکار عمومی تاثیرگذار است.

وضعیتی که قالیباف به آن انتقاد می کند حاصل مدیرت دوستانش است

ظریفیان در ادامه با اشاره به مناظرات سال 88  یادآوری کرد که در آن سال رفتار خارج از شئون محمود احمدی نژاد بیشتر از این منظر مورد انتقاد بود و او را آسیب پذیر کرد که از او جایگاه رییس جمهوری سخن می گفت.

وی با اشاره به اینکه قالیباف در مناظره ها از وضعیتی انتقاد کرد که حاصل دوره ای است که او و دوستانش نماینده واقعی دفاع از آن و شخص محمود احمدی نژاد بودند تاکید کرد: روحانی باید در مناظره امروز منطقی و بجا نشان دهد آنهایی که از وضع موجود می نالند نقش موثری در ایجاد آن داشتند.