ورزش و به ویژه ورزش زنان نقش بسیار پررنگ و مهمی در مستند تبلیغاتی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری داشت.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در مستند تبلیغاتی خود درباره ورزش گفت: هیچ چیز مهم تر از امید برای یک ملت نیست؛ قهرمانان ما امیدآفرین هستند.

وی تاکید کرد: ورزش می تواند بالاتر از اقتصاد با ایران هراسی بجنگد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به میزبانی ایران از تیم ملی کشتی آمریکا در جام جهانی در زمانی که با قانون مهاجرتی دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا، اتباع ایرانی از سفر به آمریکا برای مدتی منع شده بودند، گفت: شما(مردم) در کرمانشاه چه کار کردید؟ دولت آمریکا را شرمنده کردید؛ مردم کرمانشاه مهمان نوازی کردند و دنیا هم تماشا کرد.

حجت الاسلام روحانی ادامه داد: مسابقات جهانی، المپیک، پارالمپیک در گذشته بیشتر مردانه بود؛ امروز به حمدالله نیم دیگر جامعه ما، بانوان ما وارد صحنه ورزش و رقابت شده اند.

در این مستند تبلیغاتی تصاویری از کیمیا علیزاده (اولین بانوی ایرانی که در بازی های المپیک ریو موفق به کسب مدال برنز شد)؛ زهرا نعمتی بانوی معلولی که هم در المپیک و هم در پارالمپیک سهمیه کسب کرد و همچنین ساره جوانمردی ملی پوش رشته تیراندازی پخش شد و این نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره آنها اظهار داشت: از کیمیا تا زهرا تا ساره چه نشاطی را در جامعه ما به وجود آوردند؟ مگر می شود یک کشوری از لحاظ اقتصادی پیشرفت کند و نیمی از جامعه آن در خانه بماند؟

وی ادامه داد: این چه تفکری است که فکر می کنند امنیت زن و اخلاق زن فقط در داخل خانه تامین می شود آن هم خانه ای که حتما در آن دو قفله باشد؛ بعد از 37 سال از انقلاب اسلامی چنین تفکری در ماست، نقص در تفکر ماست، زن، قومیت و مذهب مشکل نیست.