«نیره اعظم خوش‌خلق‌سیما» دکترای فیزیولوژی و عضو هیئت علمی دانشگاه در آستانه برگزاری همایش زنان حامی حسن روحانی گفت:  حجه‌الاسلامی روحانی  ارتباطات بین‌المللی خوبی برای دانشگاه‌ها و پژوهشگران فراهم کرد که اینک باعث رشد و ارتقاء علمی دانشگاه‌های ما شده‌است.

به گزارش سحر –  پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حسن روحانی، اخوش‌خلق‌سیما که از زنان پژوهشگر  و دانشگاهی است با تأکید براینکه به روحانی رأی می‌دهم  افزود:  در حال حاضر به سبب ارتباطاتی که آقای روحانی در عرصه بین‌المللی ایجاد کرد هم‌رشته‌ای های من از کشور ژاپن در حال برگزاری یک کارگاه آموزشی در تهران هستند و هفته گذشته نیز یک گروه از پژوهشگران و دانشمندان آلمانی در ایران کارگاه آموزشی برگزار کردند و این در حالی بود که پیش از روحانی ارتباطات علمی ما با جهان قطع شده بود.

این عضو هیئت علمی دانشگاه  همچنین از افزایش بودجه پژوهشی دانشگاه‌ها و مراکز علمی ابراز خرسندی کرد و  توضیح داد: ما در سال ۱۳۹۵ یک جهش پژوهشی خیلی خوبی برای زیرساخت‌هایمان داشتیم  و می‌توانم بگویم آثار این اقدام علمی طی ۳-۴ سال بعد قابل لمس بوده و شاهد گسترش مرزهای دانش در کشورمان خواهیم بود.

خوش‌خلق‌سیما همچنین تأکید کرد :  یکی از دلایلی که انتخاب من برای دوره پیش رو به حسن روحانی این است که او توانسته در معاونت علمی و فن آوری خود  شرکت‌های دانش‌بنیان  را راه‌اندازی کرده و از تولد و رشد آن‌ها حمایت کند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه  تأکید کرد: روحانی در معاونت علمی و فن آوری انگیزه برای دانشگاهیان  ایجاد کرد تا استادان دانشگاه و دانشجویانشان با تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان به توسعه علم و فن آوری امیدوار شده و پیشرفت کنند. از این بابت من از آقای روحانی متشکرم.